مقالات

شهرستان سلماس در حوزه کشاورزی

شهرستان سلماس یکی از شهرستان های شمالی استان آذربایجان غربی به مرکزیت شهر سلماس می باشد. که  از سمت شمال با شهرستان خوی، از سمت شرق با استان آذربایجان شرقی و دریاچه ارومیه، از سمت جنوب با شهرستان ارومیه و از سمت غرب با کشور ترکیه به طول 85 کیلومتر هم مرز است.

آب و هوای این شهرستان در قسمت‌های مرزی و کوهستانی سرد و در سایر نقاط معتدل و خشک است. که دارای زمستان های پر برف و تابستان های معتدل و خنک می باشد.

شهرستان سلماس دارای اقتصاد كشاورزی و دام داری است و عمده ی محصولات آن شامل: انواع محصولات كشاورزی، ‌فرآورده های دامی و خشک بار است.

شهرستان سلماس 64 هزار و 570 هكتار اراضي زراعي و باغي دارد. که باغداری یکی از پایه‌های اقتصادی کشاورزی این شهرستان را تشکیل می‌دهد.  سیب مهمترین و اقتصادی‌ترین محصول باغی شهرستان سلماس است. باغ هاي سيب اين شهرستان به لحاظ عملكرد در واحد سطح در رتبه اول و به لحاظ حجم توليد در رتبه دوم بعد از شهرستان اروميه قرار دارد كه نشان دهنده اهميت اين شهرستان در توليد اين محصول كشاورزي و اقتصادي است. همچینین در رابطه با سایر محصولات  باغی به صورت محدود و کمتر از سیب، میوه جاتی مانند آلو، گلابی، زردآلو و… در سطح این شهرستان کشت می‌شوند.

زراعت یکی دیگر از حوزه‌های کشاورزی مردم شهرستان سلماس است. گندم و جو اصلی‌ترین محصولات زراعی تولیدی در سلماس هستند. همچنین حدود چهار درصد از زمین های مستعد زراعی شهرستان سلماس به کشت انواع سبزیجات برگی و غده ای از جمله تره، جعفری، گشنیز، شوید، شنبلیله، نعناع، ریحان، اسفناج، کرفس، کلم، تربچه و ترب اختصاص دارد.

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *