مقالات

شهرستان سپیدان در بخش کشاورزی

شهرستان سپیدان یکی از شهرستان های استان فارس با مرکزیت شهر اردکان است. این شهرستان از شمال به شهرستان اقلید، از غرب به استان کهکیلویه و بویراحمد، از جنوب به شهرستان شیراز و ممسنی و از شرق به شهرستان مرودشت منتهی می شود.

آب و هوای سپیدان بسیار سرد و کوهستانی است به طوریکه در فصل زمستان یخبندان و فوق العاده سرد و در فصل تابستان دارای آب و هوایی معتدل و خنک می باشد. همچنین از نقاط پر بارش استان فارس بوده که معمولا بارش به صورت برف می باشد.حداکثر درجه حرارت برابر با 36 درجه سانتیگراد و حداقل آن 15- درجه سانتیگراد در سردترین ماه سال است. متوسط بارندگی سالیانه در این شهر 678 میلی‌متر است. در مناطق بیضاء و همایجان زمینها بیشتر جلگه ای و حاصلخیز و در بخش مرکزی اراضی کوهستانی و هموار است .

کوه‌های سرسبز در شهرستان سپیدان محل مناسبی را برای چراگاه دام  است ، که همه ساله عشایرهای زیادی را به این مکان می‌کشاند . فراوانی آب و علوفه تازه نیز باعث رونق دامداری در این منطقه شده است . همیشه در این شهرستان ماست و کشک و دوغ و گوشت تازه یافت می‌شود.

دشت همایجان و دالین و بیضا از توابع شهرستان سپیدان منطقه بزرگی است که درخت کاری و کشاورزی خوبی بصورت دیم وآبی دارد . درختان گردو و هلو و سیب و گیلاس بیشترین محصولات باغی منطقه را در بر می‌گیرد . کاشت گندم و جو و برنج کاری نیز در بیضا و دالین رواج دارد.

در شهرستان سپیدان تولید صیفی‌جات چند سالی است که در گلخانه‌ها انجام می شود و محصولات تولید شده علاوه بر تامین نیاز استان فارس، در استان های اطراف نیز استفاده می شوند. علاوه بر تولید صیفی‌جات  در گلخانه‌های این شهرستان ، گل های شاخه بریده نیز در گلخانه های سپیدان تولید می شود.

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *