مقالات

شهرستان شازند دارای ظرفیت بالا در تولیدات کشاورزی

شهرستان شازند یکی از شهرستان های استان اراک می باشد که در فاصله 30کیلومتری این استان قرار گرفته است.ساکنان شازند به زبان لری صحبت میکنند و لر هستند.این شهرستان بدلیل موقعیت جغرافیایی که دارد خوش آب و هوا ترین شهرستان اراک شناخته شده است.به طوریکه میانگین دمای آن در تابستان 21درجه و در بهار 13 درجه میباشد. بر پایه سرشماری عمومی نفوس و مسکن در سال ۱۳۹۵ جمعیت این شهر ۱۲۰ هزار نفر بوده‌است.

اقتصاد اصلی شهر بر پایه کشاورزی و صنعت می باشد.کشاورزی و دامپروری از گذشته تا به امروز جز مشاغل مهم شازند بوده است که تقریبا تمام دشت های این شهر در حال کشت هستند.پرورش زنبور عسل در شازند رونق بسیار خوبی دارد.

دامداری

در شهرستان شازند دامداری به صورت صنعتی و سنتی و نیمه صنعتی در حال انجام است. مردم شهرستان در زمینه دام سبک بیشتر گوسفند بومی و گوسفند نژاد افشاری و در زمینه دام سنگین بیشتر، گاو بومی و گاو سمینتال را پرورش می‌دهند.پرورش گوسفند در این منطقه بسیار مورد توجه دامداران میباشد. امروزه با توجه به رشد جمعیت کشور و نیاز روز افزون جامعه به گوشت و مواد گوشتی و نقش مهم این محصولات در تامین پروتئین و غذای افراد جامعه، پرورش دام های پر بازده به منظور افزایش تولید و خودکفایی غذایی کشور، امری لازم و ضروری است.

زراعت

شازند با داشتن موقعیت خوب آب و هوایی، بارندگی های زیاد، خاک حاصلخیز ، دارای ظرفیت بالا جهت تولید محصولات زراعی است.در میان محصولات کشاورزی شازند، کاشت گندم کم درد سر تر و راحت تر است.این محصول در 8 ماه به ثمر نشسته و سود خوبی همراه دارد. سیب زمینی نیز از جمله محصولات زراعی است که کشت آن در شهرستان به صورت انبوه انجام می‌شود. سیب زمینی بعـد از گنـدم، برنـج و ذرت، بیشتریـن سـهم را در میـزان تولید محصولات غذایـي داراسـت و نقـش مهمـي در تغذیه و سـبد غذایي جمعیت ایران دارد. تولید زعفران اخیرا انجام می شود و محصول تولیدی، کیفیت بسیار بالایی دارد؛ بنابراین با توجه به بازار خوب داخلی و خارجی این محصول و کیفیت عالی محصول تولید میشود.

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *