مقالات

شهرستان شاهین دژ و بخش کشاورزی

شهرستان شاهین دژ یکی از شهرستان های جنوب شرقی استان آذربایجان غربی به مرکزیت شهر شاهین دژ می باشد. که از سمت شمال به استان آذربایجان شرقی، از جنوب به استان کردستان، از سمت جنوب غرب به شهرستان بوکان، از سمت شمال غرب به شهرستان میاندوآب و از سمت شرق به شهرستان تکاب محدود می‌گردد.

شهرستان شاهین دژ منطقه ای کشاورزی است و پتانسیل بسیار خوبی برای انجام فعالیت های کشاورزی دارد. گندم و جو به عنوان محصولات استراتژیک این منطقه، سطح کشت وسیعی را به خود اختصاص داده اند. چغندرقند از محصولات زراعی دیگر شهرستان است که به مقدار زیادی کشت می شود.در رابطه با حبوبات نیز، کشت حبوبات مخصوصا نخود در این شهرستان  رواج دارد.

همچنین در بخش کشاورزی شهرستان شاهین دژ با توجه به بافت کوهستانی این شهرستان، باغداری نیز سهم قابل ملاحظه ای دارد. سیب یکی از محصولاتی است که در تمام مناطقی از شهرستان که آب کافی دارند، کشت می شود. انگور، گردو و بادام نیز از دیگر محصولاتی هستند، که تعداد باغاتی خوبی در زمینه تولید آن ها در  شاهین دژ وجود دارد.

باید در نظر داشت که، میوه های تولیدی در  شاهین دژ تنوع خوبی دارند. انواعی از میوه های هسته دار مانند گیلاس، زردآلو و آلو نیز در این منطقه کاشته می شوند.  در رابطه با محصولات جالیزی نیز، هندوانه از جمله محصولات جالیزی است که در این شهرستان  کاشته می شود.

لازم بذکر است، که احداث گلخانه در شهرستان شاهین دژ یکی از بهترین روش های بهره برداری از ظرفیت های کشاورزی این شهرستان است، که متاسفانه آن چنان که باید به این موضوع توجه نشده است.

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *