مقالات

شهرستان شمیرانات موفق در حوزه باغداری

شهرستان شمیرانات یکی از شمالی ترین شهرستان های  استان تهران به مرکزیت شهر تجریش می باشد که در دامنه‌های البرز مرکزی قرار گرفته‌است . این شهرستان از شمال به استان مازندران، از جنوب به شهرستان تهران، از شرق به شهرستان های دماوند و پردیس و از غرب به استان البرز محدود می گردد.

شهرستان شمیرانات به دلیل واقع شدن در منطقه کوهستانی شمال استان تهران و نیز ارتفاعات البرز دارای آب و هوای نیمه مرطوب و مرطوب با زمستان های طولانی و سرد می باشد . به طوریکه متوسط درجه حرارت در سردترین ماه سال، تا پایین تر از منفی ۱۵ درجه سانتی گراد می رسد. این شهرستان دارای شش اقلیم آب و هوایی متفاوت می باشد: اقلیم نیمه خشک سرد- مدیترانه ای سرد- نیمه مرطوب سرد- کوهستانی و مرطوب- کوهستانی بسیار مرطوب نوع الف- فراسرد کوهستانی بسیار مرطوب.

آب كشاورزی از رودخانه ها و چشمه سارها تامین می شود و محصولات كشاورزی آن عبارتند از: گندم، جو و تره بار. باغداری در سطح وسیع تری جریان یافته و شامل پرورش انواع درختان میوه از قبیل سیب، گلابی، آلبالو، گیلاس، زردآلو، خرمالو، ‌توت و غیره می شود.

همانطور که گفتیم باغداری در شهرستان شمیرانات دارای سطح وسیعی می باشد به طوری که محصولات باغی شهرستان شمیرانات ۸۳۰ هزار تن است. شهرستان شمیرانات از نظر تولید گیلاس رتبه اول کشور و رتبه سوم جهان را دارا می باشد . همچنین در تولید آلبالو رتبه اول ، گردو  رتبه سوم و  در تولید سیب  بعد از دماوند رتبه دوم در استان تهران را دارا است.

زراعت بر خلاف باغداری در شهرستان شمیرانات انجام نمی شود. برای زراعت زمین بدون شیب و بایر لازم است درحالی که شمیرانات یک شهرستان کوهپایه ای، شیب دار و پوشیده از درخت می باشد.

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *