مقالات

شهرستان شهریار ، نگين سبز غرب استان تهران

شهرستان شهریار یکی از شهرستان های غرب استان تهران به مرکزیت شهر شهریار می باشد . شهرستان شهریار از شمال با شهرستان کرج واز شرق با اسلامشهر و تهران و از جنوب با رباط کریم و از غرب با شهرستان کرج و استان مرکزی همسایگی دارد. این شهرستان از دشت های حاصل خیزی در ناحیه شرق، مرکز و شمال شرق برخوردار است و کوه های منفرد و گاه پیوسته ای، قسمت های جنوب و غرب اراضی یکدست آن را تغییر داده اند.

شهریار منطقه ای با آب و هوای نسبتاً خشک ، دارای زمستان های نسبتاً سرد و تابستان های گرم می باشد. ضمن اینکه بادهای موسمی آن از گذشته های دور شهرت فراوانی داشته و جهت وزش این بادها از غرب به شرق با اندکی تمایل به سمت جنوب است .

کشاورزی  و کشت گلخانه ای

كشاورزی درمنطقه شهريار به علت وجود زمين های حاصل خيز از رونق خوبی برخوردار است. نوع كشت غالبا آبی است و بيش تر زمين های تحت كشت به باغ داری اختصاص دارد .  منابع تامين كننده آب كشاورزی و باغ داری  در شهرستان شهریار چاه های ژرف و نيمه ژرف،‌ قنات ها و رودخانه كرج است.

اراضی کشاورزی شهریار 33 هزار و 375 هکتار است که این اراضی 19 هزار و 375 هکتارش باغ وبقیه آن زمین زراعی و گلخانه را تشکیل می دهد و به عنوان نگين سبز غرب استان تهران شناخته مي شود.

این شهرستان با داشتن 200 واحد گلخانه ای سرپوشیده با سطح پوشش 38/5 هکتار وفضای گلخانه ای با وسعت 96 هکتار رتبه سوم استان تهران را از نظر میزان تولید گل و گیاه ها بصورت گلخانه ای را دارا می باشد.

محصولات تولیدی کشاورزی

 در شهرستان شهریار انواع میوه های باغی نظیر؛ هلو (انجیلی ، مغان ، رفعتی ، زرد ، شلیل ، شبرنگ) ، گلابی ، انار، سیب تابستانه ، گردو، آلو ، توت فرنگی ، پسته ، قیسی ، خرمالو ، انجیر، بادام ، انگور ، توت درختی و انواع صیفی جات نظیر ؛ سیب زمینی ، گوجه فرنگی ، خیار ، لوبیا (چیتی ، سبز ، چشم بلبلی، خورشتی) ، پیاز (قرمز ، -سفید) ، قارچ ، نخود ، چغندر قند ، کدو ، بادمجان و بامیه تولید می شود.

همین موضوع شهریار را به قطب تولید سبزی و صیفی در استان تهران تبدیل کرده است. همچنین شهریار رتبه اول تولیدات سردرختی در این استان تهران را دارد . بیش از 50% قارچ کشور از ملارد تامین می شود که این نوع جنبه صادراتی دارد.

از نظر صادرات محصولات کشاورزی این شهرستان و گمرکات این شهرستان در رتبه دوم کشور می باشد.اکثریت محصولات کشاورزی شهریار در داخل کشور عرضه می شود و فسمتی نیز به سردخانه ها جهت نگهداری و با قیمت بالاتری جهت فروش در فصل های گوناگون سال به کشورهای همسایه نظیر عراق , امارات , عربستان , ترکیه , پاکستان , هند و … صادر میشود.

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *