مقالات

شهرستان شوط در حوزه کشاورزی

شهرستان شوط یکی از شهرستان های شمالی استان آذربایجان غربی به مرکزیت شهر شوط می باشد. از سمت شمال غربی با شهرستان ماکو از سمت شمال شرقی با شهرستان پلدشت از سمت جنوب شرقی با شهرستان چایپاره و از سمت جنوب غربی با شهرستان چالدران همسایه است.

شهرستان شوط اب و هوایی سرد و خشک دارد و در استپی محلی است. در طی سال در شوط زیاد باران نمی‌بارد. در شوط میانگین سالانه دما ۱۲٫۴ سانتی گراد است و میانگین بارندگی به ۲۶۴ میلی‌متر می‌رسد. کمترین میزان بارش در ماه مرداد رخ می‌دهد و میزان متوسط در این ماه ۷میلی لیتر است. بیشترین میزان بارش در ماه اردیبهشت رخ می‌دهد و میزان متوسط در این ماه ۴۶ میلی لیتر است. میانگین دما در ماه تیر ۲۶ درجه سانتی گراد است که در بالاترین میزان خود قرار دارد و ماه دی با میانگین دمای ۲٫۵- سردترین ماه سال است. تغییر در میزان بارش بین خشک‌ترین و مرطوب‌ترین ماه سال ۳۹ میلی لیتر است و تغییر در دمای سالانه ۲۸٫۵ درجه سانتی گراد است.

شهرستان شوط سیاسی‌ترین و محروم‌ترین شهرستان در استان آذربایجان غربی است.  که به دلیل قرار گرفتن در یک بن‌بست جغرافیایی از لحاظ اقتصادی از وضع مطلوبی برخوردار نیست.  با این حال زراعت نیز به میزان خوب و قابل توجهی در این شهرستان انجام و محصولات زراعی با ارزشی نیز تولید می شود. گندم و جو از محصولاتی هستند که تولید زیادی در شهرستان دارد.

محصولات زراعی دیگری همچون آفتابگردان و کلزا و کدوی آجیلی نیز به میزان زیادی در این شهرستان کشت می شوند.

بخشی از کشاورزی شهرستان شوط نیز به صورت باغداری انجام می شود.   سیب و زردآلو از محصولات باغی هستند که تولید مناسبی در شهرستان شوط دارند.

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *