مقالات

شهرستان شیروان و حیطه کشاورزی

شهرستان شیروان یکی از شهرستان های شمال شرقی استان خراسان رضوی به مرکزیت شهر شیروان است.  از شمال به كشور تركمنستان، از جنوب به شهرستان اسفراین ، از شرق به شهرستان فاروج و از غرب به شهرستان بجنورد محدود می‌شود.

شهرستان شیروان در درۀ رود اترک، بین رشته‌کوه‌های کپه داغ در شمال و آلاداغ در جنوب، شکل گرفته‌است. آب‌وهوای این منطقه در تابستان‌ها معتدل و در زمستان‌ها بسیار سرد است. باید اشاره کرد باتوجه به منابع طبیعی و آبی مناسب از جمله رودخانه اترک و شاخاب های متعدد آن، کشاورزی رونق دارد.

پس از دامداری، اصلی ترین شغل مردم شهرستان شیروان در حیطه کشاورزی است. مساحت اراضی کشاورزی شهرستان شیران 53955 هکتار می‌باشد. که از این مساحت 15708.6هکتار اراضی آبی (29درصد) و 38246.4 هکتار اراضی دیم (71 درصد) می‌باشد. عمده‌ترین محصولات زراعی این شهرستان گندم، جو، صیفی‌جات (سیب­زمینی و گوجه‌فرنگی و پیاز) است.

کشاورزی در شیروان عمدتا بصورت باغداری انجام می‌شود. حدود ده‌هزار هکتار از این باغات نیز به صورت دیمی آبیاری می‌شوند . انگور، محصول عمده باغات شیروان است. سیب، هلو و گیلاس از دیگر محصولات باغی این شهرستان می باشد.

طبق آمار سال 1395 از 81 گلخانه بهره برداری شده در سطح استان خراسان شمالی، 13 مورد در شیروان قرار دارد.  همانطور که مشخص است تعداد گلخانه‌های در شیروان محدود است و همین واحدهای موجود نیز تولیدات خیلی زیاد ندارند . با این حال محصولاتی مانند نشاء، سبزي و صيفي جات، خيار، گوجه فرنگي، انواع گياهان دارويي، كاكتوس، گياهان گلداني و آلوئه ورا در این گلخانه ها كشت مي شود.

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *