مقالات

شهرستان طبس در بخش کشاورزی

شهرستان طبس یکی از شهرستان های غربی استان خراسان جنوبی به مرکزیت شهر طبس می باشد. که از شرق با شهرستان‌های بشرویه ، فردوس، سرایان، خوسف، از شمال با بردسکن و شاهرود ، از غرب با خور وبیابانک و اردکان و بهاباد و از جنوب با شهرستان‌های راور و کرمان همسایه است.

شهرستان طبس از مناطق گرم وخشک است که تابستان‌‌های آن بسیار گرم و دارای زمستان‌های نسبتاً سرد می‌باشد. به‌گونه‌ای که در بررسی آمار بلند مدت موجود برای این شهر درجه حرارت حداکثری مطلق معادل ۱۵+ درجه و حداقل مطلق ۹- درجۀ سانتی‌گراد ثبت گردیده‌است.

ریزش نزولات جوی در این شهر بسیار کم و بیشتر ماه‌های سال خشک و بدون باران است. به‌گونه‌ای که متوسط بارندگی سالیانۀ آن چیزی حدود ۸۰ میلی‌متر بوده که این مقدار نیز دارای پراکندگی وسیع در زمان بارش می‌باشد.

کشاورزی

وسعت زياد و وجود مناطق مختلف آب و هوايي (تنوع اقليم) باعث شده تا ۳۴ نوع محصول زراعي و ۲۳ نوع محصول باغي كه شامل محصولات سردسيري ، معتدله و گرمسيري و همچنين پر آبخواه (برنج) مي باشد در اين شهرستان به عمل آيد . سطح زیرکشت محصولات زراعی و باغی در این شهرستان 9 هزار و 625 هکتار یعنی 6.4 درصد سطح زیرکشت استان است. که از این میزان 6 هزار و 68 هکتار سطح زیرکشت محصولات زراعی با تولید سالانه 71 هزار و 317 تن و3 هزار و 557 هکتار نیز زیرکشت محصولات باغی با تولید سالانه 7 هزار و 841 تن محصول می باشد.منابع تأمين آب كشاورزي شهرستان طبس شامل ۲۱۳ رشته قنات ، ۲۰۵ حلقه چاه ، ۶۳ دهانه چشمه و ۴ رودخانه دائمي مي باشد.مهمترين محصولات زراعي و باغي اين شهرستان نیز عبارتند از : غلات (گندم،جو،ارزن، برنج)سبزيجات،جاليز،سير،خرما،پسته،زعفران و مركبات .

 

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *