مقالات

شهرستان عسلویه دارای پتانسیل جهت توسعه باغداری

شهرستان عسلویه در شرق استان بوشهر در حاشیه خلیج فارس در ۳۰۰ کیلومتری شرق بندر بوشهر و در ۴۲۰ کیلومتری غرب شهرستان بندر لنگه و در۵۷۰ کیلومتری غرب بندر عباس قرار دارد .با وجود تنوع تولید محصولات کشاورزی در شهرستان عسلویه،بررسی ها نشان می دهد که سالانه مقداری از این محصولات در مراحل کاشت، داشت و برداشت به ضایعات تبدیل میشوند.خرما.یکی از محصولات تولید شده در عسلویه است به شهرهای دیگر ارسال میشود. هدف اصلی در بسته‌بندی خرما اين است كه در فاصله زمانی انبارداری، حمل و نقل، توزيع و تا رسيدن به دست مصرف كننده مشخصات مهم خرما حفظ شده و از صدمات و خطرات احتمالی جلوگیری شود.

همچنین با توجه به اینکه کشت آلوئه ورا در عسلویه در حال حاضر صورت میگیرد؛ بنابراین می توان در زمینه فرآوری این محصول نیز در شهرستان اقداماتی انجام داد که باعث افزایش سودآوری این محصول شد. گونه های مختلف آلوئه ورا گیاهانی مقاوم به گرما، خشکی، بیماری‌ها، آفات هستند.

عسلویه به دلیل داشتن آب و هوایی گرم، پتانسیل خوبی جهت توسعه باغداری و کاشت انواع محصولات گرما دوست دارد.همچنین در شهرستان عسلویه تولید محصولاتی نظیر زیتون وانجیر نیز انجام میشود و با توجه به اینکه این محصولات با شرایط آب و هوایی منطقه سازگارند می توان نسبت به گسترش باغات آن ها در این شهرستان اقدام کرد. زیتون با توجه به مقاومت به کم‌آبی، سازگاری با خاک‌های فقیر و کم بازده و تولید محصول ارزشمند، به محصول ثروتمند خاک‌های فقیر مشهور است.با توجه به خشکسالی های اخیر این شهرستان از مناطق مستعد در استان بوشهر برای توسعه کشت گلخانه‌ای است. گلخانه‌ها که از نظر اندازه متغیرند گیاهان را از سرمای بیش از حد زمستان یا گرمای بیش از حد تابستان حفظ می‌کنند.کشاورزی در فضای گلخانه ای بسیار راحت تر از کشاورزی در زمین زراعت میباشد.

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *