مقالات

شهرستان علی آباد؛ از قطب های مهم کشاورزی در استان گلستان

علی‌آباد کَتول، شهری در استان گلستان ایران است. این شهر مرکز شهرستان علی آباد این استان است. مردم علی‌آباد کتول به زبان تبری سخن می‌گویند. مردم این شهر از قومیت تبری و ایرانی‌تبار هستند. علی‌آباد کتول به‌طور میانگین معتدل‌ترین شهر در استان و یکی از معتدل‌ترین شهرهای ایران می‌باشد. به دلیل قرار گرفتن این شهر در منطقه پست و کم ارتفاع و قرار گرفتن در کنار چند تپه، جنگل و دو دهنه کوهستانی، آب و هوای این شهر منحصربه‌فرد است.

شهرستان علی آباد کتول با افزایش تولید محصولات زراعی و دامی به عنوان یکی از قطبهای مهم کشاورزی در استان گلستان مطرح است.این شهرستان با داشتن بیش از 6 هزار و 700 کندوی عسل و اشتغال بیش از 200 نفر در این بخش در سال گذشته حدود 58 هزار کیلوگرم عسل تولید و رتبه سوم در سطح استان را کسب کرد. شهرستان علی آبادکتول همچنین یکی از قطبهای تولید شیر در استان گلستان است به همین خاطر جایگاه سوم تولید شیر استان را داراست. در سال جاری در سطح دو هزار و 200 هکتار از اراضی شهرستان علی آبادکتول عملیات خاک ورزی حفاظتی برای کشت محصولات تابستانه (سویا، ذرت، برنج و ماش) برای جلوگیری از آتش زدن کاه و کلش گندم انجام شده است.

پروژه آبیاری تحت فشار به مساحت 70 هکتار و خط انتقال با لوله به طول 22 کیلومتر نیز در حال اجرا است که به زودی مردم از عواید آن بهره مند می شوند.

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *