مقالات

شهرستان فارسان وبخش کشاورزی

شهرستان فارسان یکی از شهرستان های چهار محال بختیاری است.زبان مردم این شهرستان لری بختیاری است. بنابر سرشماری عمومی نفوس و مسکن در سال ۱۳۹۵، جمعیت شهرستان فارسان برابر با ۹۵٬۲۸۶ نفر بوده‌است.این شهرستان مهم ترین کانون در قلمرو سردسیر عشایر هفت لنگ بختیاری است ودارای جاذبه های طبیعی کم نظیری چون: غارسراب بابا حیدر، غار آقا سید عیسی، پیر غار، چشمه دیمه که گواراترین آب جهان شناخته شده است.

دامداری

دامداری یکی از مشاغل رایج شهرستان فارسان است. یکی از نیازهای انسان ، یعنی نیاز به منابع غذایی و خصوصا منابع پروتئینی مرتبط  با دامداری می‌باشد، که توجه به آن امری ضروریست.در سالیان اخیر پرواربندی گوسفند به دلیل سود آوری بالا طرفداران بسیاری پیدا کرده است.از مزیت های این کسب و کار به اشتغال زایی در مناطق مختلف، تولید گوشت مرغوب و پشم اشاره نمود.

طرح پرواربندی گوسفند ازنظر اقتصادی ظرفیت بالایی دارد و به نیاز مدام بازار به گوشت گوسفند و میزان تولید کم آن در داخل کشور، تقاضا برای گوشت گوسفند پا برجا است و هر میزان تولید به راحتی به فروش خواهد رسید.

باغداری

باغداری در کاهش فقر بسیار چشمگیر بوده و در صورت بی توجهی به این بخش، توسعه شهرنشینی، الگوی متمرکز و ناسالمی به گلخانه‌ها که از نظر اندازه متغیرند گیاهان را از سرمای بیش از حد زمستان یا گرمای بیش از حد تابستان حفظ می‌کنند. کشاورزی در گلخانه ها نسبت به کشاورزی در فضای آزاد و در زمین های کشاورزی دارای دردسر و مشکلات کمتری است.گل محمدی یکی از محصولات تولید فارسان است. این گیاه مقاوم به  به کم آبی، آفات و امراض است. علاوه بر خواص درمانی، دارای مزیت‌های اقتصادی فراوانی مانند ارزش صادراتی، جذب گردشگر و اشتغال زایی است.

گندم، جو، نخود، لوبیا، شبدر، سیب زمینی، گوجه فرنگی و یونجه از فرآورده های فارسان به شمار می روند. آب کشاورزی از کاریز، چاههای ژرف و نیمه ژرف و چشمه ها تأمین می گردد. آب آشامیدنی از چشمه تهیه و در شبکه لوله کشی منشعب می‌شود.

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *