مقالات

شهرستان فراشبند ؛ از شهرستان های مهم در امر کشاورزی

شهرستان فراشبند یکی از شهرستان های استان فارس با مرکزیت شهر فراشبند است. شهرستان فراشبند از شهرستان های غربی استان فارس است که از جنوب به شهرستان خنج، از غرب به استان بوشهر، از شمال به شهرستان های کازرون و شیراز و از شرق به شهرستان فیروزآباد محدود می باشد .

آب و هواي شهرستان فراشبند بياباني و گرم و خشك است .  با توجه به قرار گرفتن در اقليم گرم و خشك مناطق جنوبي ايران متوسط سالانه دما در آن بيش از 25 درجه سانتي‌گراد، ميزان بارندگي در حدود 250 الي 300 ميلي‌متر در سال و رطوبت نسبي دما به دليل كمي بارندگي و شدت تبخير قابل ملاحظه است. سفره‌هاي آب زيرزميني بسيار ضعيف و شهرستان با كاهش  شديد آبهاي كشاورزي و شرب مواجه است.

کشاورزی

کشاورزی فراشبند رونق بسیار دارد، هرچند که در سال های اخیر با کمبود آب و مشکلات ناشی از خشک سالی زمین های زیر کشت کاهش یافته است اما با این وجود هنوز یکی از شهرهای مهم در امر کشاورزی و تولیدات کشاورزی می باشد.محصولات کشاورزی فراشبند: گندم، جو، کلزا، کنجد، تخمه آفتابگردان، صیفی جات، سبزی جات (انواع خیار، بادمجان، سبزی، سبزی خورشت، گوجه، کلم، کدو، فلفل دلمه)، محصولات باغی شامل: خرما، انگور، مرکبات شامل (لیمو، نارنج، پرتقال، لیمو شیرین) و زیتون.

شهرستان فراشبند بدلیل دارا بودن آب و هوای گرمسیری ، یکی از مناطق مهم تولید کننده خرما در استان فارس است . در این شهرستان 3 هزار و 200 هکتار نخلستان وجود دارد که سالیانه افزون بر 25 هزار تن انواع خرما در فراشبند برداشت می شود و خرما این شهرستان علاوه بر ارسال به سایر استان ها، به کشورهای همسایه و اروپایی نیز صادر می شود. از عمده ارقام خرمای تولیدی این منطقه می توان به زاهدی (خرمای قصب)، کبکاب و شاهانی اشاره نمود .

شهرستان فراشبند در زمینه تولید انگور یاقوتی نیز از شهرستان های برجسته در استان فارس است و این منطقه ظرفیت بالایی برای تولید این محصول دارد.

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *