مقالات

شهرستان فریدن از قطب های کشاورزی اصفهان

شهرستان فریدن با وسعتی حدود 3280 کیلومتر مربع از شهرستانهای غرب استان اصفهان است. ارتفاع شهرستان فریدن از سطح دریا حدود 2290 متر است . فریدن از شمال به شهرستان خوانسار، از جنوب به شهرستان چادگان و از شرق به شهرستان تیران و کرون و از غرب به شهرستانهای فریدونشهر و بویین میاندشت محدود می شود.

شهرستان فریدن منطقه ای کوهستانی و مرتفع است بخشی از کوه های اصلی سلسله جبال زاگرس در این شهرستان قرار دارند. هوای بسیار سرد و خشک زمستانی و خنک و مطبوع تابستانی یکی از ویژگی‌های بارز منطقه فریدن است.متوسط بارندگی سالیانه این شهرستان 340  میلیمتر است .

این شهرستان یکی از قطب های کشاورزی استان اصفهان است  که اقتصاد آن بر پایه کشاورزی و دامپروری است . در حال حاضر دارای بیش از 100 هزار هکتار زمین کشاورزی است . که سالیانه حدود 54000 هکتار آن زیر کشت دیم هستند . حدود یک چهارم محصول سیب زمینی کشور در این منطقه کشت می شود .  مهمترین محصولات این منطقه علاوه بر سیب زمینی ، ذرت ، گندم ، پیاز ، و حبوبات می باشد. این شهرستان داران از مناطق عمده دامپروری ، به حساب می آید.

زراعت

گندم و جو عمده محصولات زراعی این شهرستان را تشکیل می‌دهند . کشت سیب زمینی و پیاز نیز از جمله مواردی هستند که به میزان انبوه در این شهرستان تولید می شوند. به طوری که این محصولات تولیدی از کیفیت بالایی برخوردار است؛  که به استان های دیگر و روسیه فرستاده می‌شود .

زعفران یکی از محصولاتی است که به تازگی در شهرستان فریدن تولید می شود و کشت خوبی دارد .  در شهرستان فریدن در حال حاضر ، کشت گیاهان دارویی مانندخار مریم، نعناع فلفلی، آویشن باغی و دنایی، گل گاو زبان، مریم گلی، اسطوخودوس، همیشه بهار، گل مغربی، گل ماهور، چای ترش و بادرنجوبه  نیز انجام می‌شود .

باغداری

گردو و بادام از جمله بهترین محصولات باغی هستند که در حال حاضر در این شهرستان به صورت زیاد کاشته می‌شوند و سازگاری خوبی با اقلیم فریدن دارند . باغات هلو، زردآلو، انگور، سیب، آلو، گیلاس و آلبالو نیز در سطح این شهرستان وجود دارند .

همچنین لازم به ذکر است که ۷۰ درصد از اراضی کشاورزی شهرستان فریدن به سیستم‌های نوین آبیاری بارانی مجهز شدند. که این موضوع سبب شده شهرستان فریدن رتبه اول استانی در اجرای سیستم‌های نوین آبیاری را به خود اختصاص دهد.

 

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *