مقالات

شهرستان فریدون‌شهر دارای فعالیت مطلوب در کشاورزی

شهرستان فریدون‌شهر یکی از شهرستان‌های استان اصفهان به مرکزیت شهر فریدون‌شهر است . که در ۱۸۷ کیلومتری اصفهان قرار دارد. این شهرستان از غرب و شمال غرب به استان لرستان، از شرق و شمال شرق به شهرستان‌های فِرِیدَنْ و بوئین میاندشت، از جنوب و جنوب غربی به استان چهارمحال‌وبختیاری و از جنوب شرقی به شهرستان چادگان، محدود می‌شود.

شهرستان فریدون‌شهر در منطقه کوه‌های زاگرس واقع شده است و به‌واسطه موقعیت جغرافیایی و همچنین ارتفاع ۲۵۳۰ متری از سطح دریا دارای آب‌وهوای معتدل و کوهستانی است. این شهر کوهستانی در فصل پاییز و زمستان دارای هوای سرد همراه با بارندگی‌های طولانی است که اکثر بارندگی‌ها به علت سرمای هوا به‌صورت برف هستند. در تابستان‌ها نیز این شهرستان از هوای معتدل و خنک برخوردار است .

دمای این شهرستان نیز در تابستان و زمستان در حال تغییر و نوسان است . متوسط بارش سالیانه در این شهرستان ۷۰۰ میلی‌لیتر تخمین زده شده است . که ماه‌های تیر تا شهریور کم‌باران‌ترین و ماه‌های آبان تا اردیبهشت نیز جزء پربارش‌ترین ماه‌های سال این منطقه به شمار می‌روند. میزان بارندگی فراوان و آب‌وهوای مساعد موجب پیدایش چشمه‌های متعدد، آبشارها و پوشش گیاهی ممتد و کم‌نظیری در این شهر شده است.

مردم شهرستان فریدون‌شهر به سبب وضعیت مطلوب، خاک حاصلخیز، موقعیت جغرافیایی و استراتژیکی عالی این منطقه، در زمینه کشاورزی، باغداری و دام‌پروری فعالیت مطلوبی دارند. مهم‌ترین محصولات کشاورزی، باغی و فراورده‌های دامی این شهرستان سیب‌زمینی، غلات، گوشت، شیر، گردو، خیار، بادام، زردآلو، زعفران، عسل، انگور و گیاه کرفس کوهی است که در کنار استفاده داخلی به دیگر مناطق نیز صادر می‌شود.

 باغداری

باغداری در شهرستان فریدون‌شهر وضعیت مطلوبی دارد و محصولات باغی متنوعی  در این شهرستان تولید می شود . از آنجایی که شهرستان فریدون‌شهر دارای اقلیمی کوهستانی است ، پس کاشت محصولات سردسیری مانند گردو و بادام در این شهرستان تولید خوبی دارد. عمده محصول باغی شهرستان فریدون‌شهر گردو و بادام است . مرغوبترین گردو و بادام این شهرستان در دهستان اسلام آباد است.

زردآلو ، سیب ، انگور و آلو از دیگر محصولات باغی تولیدی این شهرستان است .

در این شهرستان گلخانه های پرورش صیفی جات (مانند گوجه، خیار، بادمجان و فلفل)، سبزیجات، لوبیاسبز و گل های زینتی نیز وجود دارد.

زراعت

سیب زمینی محصول غالب کشاورزی در شهرستان فریدون‌شهر است که در نقاط مختلف این شهرستان کشت می‌شود و مهمترین کانون کشت این محصول در فریدون شهر در اراضی زیردست سد میدانک اول و اراضی شهر برف انبار است.

گندم و جو و پیاز از جمله محصولات زراعی این  شهرستان هستند ، که سطح تولید مناسب و خوبی دارند. در شهرستان فریدون‌شهر حبوباتی همچون لوبیا (لوبیا قرمز و چیتی)، عدس و نخود نیز کشت می شود.

گیاهان دارویی در این شهرستان  به صورت خودرو و کشت شده وجود دارند. موسیر، کرفس کوهی، زرین گیاه، آویشن، کاسنی، تره کوهی، سنبل الطیب و گل گاوزبان از جمله گیاهان دارویی این شهرستان هستند.

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *