مقالات

شهرستان فریمان و بخش کشاورزی

شهرستان فریمان یکی از شهرستان های جنوب غربی استان خراسان رضوی به مرکزیت شهر فریمان می باشد. که از شمال و غرب بـه شهرستان مشهد، از جنـوب بـه شهرسـتان هـای تربت حیدریـه و زاوه و از شـرق بـه تربت جام محـدود می شـود.

شهرسـتان فریمان دارای آب و هوای سـرد و خشک و از اقلیم نیمه بیابانـی برخـوردار اسـت. در مجموع فریمان از شـهرهای سردسـیر کشـور محسـوب می‌شود.

به طور كلي ارکان اقتصادی شهرستان فريمان عمدتاً شامل فعاليت هاي زراعت ، باغداري، دامداري و صنايع دستي مي باشد .

زراعت در شهرستان فريمان به دو صورت آبي و ديم انجام مي گيرد. وسعت اراضي ديم و آبي این شهرستان 56390 هكتار مي باشد كه از اين مقدار 31400 هكتار وسعت اراضي آبی و 24990 هكتار وسعت اراضي ديم و1750 هكتار وسعت باغات مي باشد .

در حوزه زراعت، گندم و جو از جمله محصولات استراتزیک شهرستان فریمان هستند که به صورت عمده کشت می‌شود. سیب زمینی و چغندرقند نیز از دیگر محصولات این شهرستان در حوزه زراعت هستند که به میزان انبوه در برخی از نقاط کشت می‌شوند. در زمینه زراعت دانه های روغنی نیز، کلزا و گلرنگ از جمله دانه‌های روغنی با ارزش شهرستان فریمان هستند.  کاشت صیفی جاتی مانند خیار و به خصوص گوجه فرنگی نیز در این شهرستان به صورت گسترده وجود دارد.

باغداری یکی از حوزه‌های پیشرو کشاورزی در شهرستان فریمان است. انگور، سیب، آلبالو، گیلاس، زردآلو، گلابی و شلیل از جمله محصولات باغی رایج در این شهرستان می باشد.

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *