مقالات

شهرستان فنوج در حوزه کشاورزی

شهرستان فنوج یکی از شهرستان های جنوب غربی استان سیستان وبلوچستان به مرکزیت شهر فنوج می باشد. که در ۱۶۲کیلومتری جنوب شهرستان ایرانشهر و ۵۵۰ کیلومتری زاهدان و ۱۷۷۵ کیلومتری تهران قرار دارد و از غرب به استان کرمان منتهی می‌شود.

شهرستان فنوج به لحاظ آب و هوا دارای آب و هوای گرم و خشک تا نیمه‌خشک با رطوبت نسبتاً متوسط و میزان بارندگی سالانه حدود ۴۸۰ میلی‌متر می‌باشد. آب و هوای شهرستان فنوج در تمام فصول سال با سایر شهرستان‌های اطراف متفاوت است.

در شهرستان فنوج علی‌رغم اقلیم گرم و خشک، اقتصاد بخش عمده‌ای از ساکنین، وابسته به کشاورزی و مخصوصاً حوزه باغداری است.  این شهرستان با دارا بودن شرایط اقلیمی مساعد و خاک حاصلخیز، مستعد کاشت انواع محصولات باغی و خارج از فصل است . محصولات باغی این شهرستان  شامل خرما، پرتقال، لیموترش، لیموشیرین، نارنج، ترنج، نارنگی، گریپ فُروت، انار دانه سفید و سیب گلاب است.

مرکبات فنوج ۲۰۰ هکتار است که از این تعداد ۱۶۰ هکتار بارور و ۴۰ هکتار آن غیر بارور است. ..

240هکتار از اراضی زیر کشت این شهرستان به کشت انواع محصولات خارج ازفصل از جمله گوجه فرنگی، فلفل، بادمجان، خیار، کدو و پیاز اختصاص دارد. .

فعالیت‌های زراعی شهرستان فنوج به دلیل بارش‌های جوی کم و شرایط خشک‌سالی حاکم بر منطقه که کمبود منابع آبی را باعث گردیده، به میزان کمتری رونق داشته و از جمله محصولات عمده زراعی تولید شده در این شهرستان می‌توان به یونجه، گندم و جو اشاره کرد.

 

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *