مقالات

شهرستان فیروزآباد؛تولید کننده محصولات متنوع کشاورزی

شهرستان فیروزآباد یکی از شهرستان های استان فارس با مرکزیت شهر فیروزآباد است. این شهرستان از شهرستان های جنوب غربی استان فارس است که از جنوب به شهرستان قیر و کارزین، از غرب به شهرستان فراشبند، از شمال به شهرستان شیراز و از شرق به شهرستان جهرم محدود می باشد. فیروزآباد هشتمین شهر پرجمعیت استان فارس و چهارمین شهر پرجمعیت نیمه‌ی جنوبی استان فارس به شمار می‌رود.

آب وهواي شهرستان فیروزآباد معتدل و خشک است و میانگین دمای سالانه این شهرستان 9 درجه سانتیگراد می باشد. میانگین بارش باران در این شهرستان 420 میلیمتر می باشد.  ارتفاع این شهرستان از سطح دریا ۱۶۰۰ متر و ارتفاعات عمده آن کوه پادنا بوده که از جهت شمال غربی به جنوب شرقی کشیده شده ‌است. وجود این ارتفاعات باعث شده این منطقه از آب و هوایی معتدل برخوردار باشد.

کشاورزی

کشاورزی در شهرستان فیروزآباد به دلیل برخورداری نسبی از آب و خاک حاصلخیز از جمله قطب‌های کشاورزی در استان فارس  محسوب می‌شود و تولید کننده محصولات متنوع و با کیفیت کشاورزی است . محصولات کشاورزی گوناگونی از جمله گندم، جو، برنج، انواع مرکبات، صیفی جات، ذرت، خرما، انار، بادام، گردو، گل محمدی، زیتون، انگور و حبوبات در این شهرستان کشت می‌شود.

صنعت گلابگیری و عرقیات گیری میمند فارس بخش عمده‌ای از محصولات تولیدی این شهرستان را به خود اختصاص داده که محصولاتی همچون گلاب، نسترن، بهارنارنج، بیدمشک و بیش از ۱۶۰ نوع عرقیات دارویی بخشی از این تولیدات است. همچنین لازم به ذکر است که میمند فیروزآباد بزرگترین تولید کننده گلاب در ایران می‌باشد.

برنج، یکی از اصلی‌ترین محصولات زراعی در سطح شهرستان فیروزآباد است.  در شهرستان فیروزآباد همه ساله بخشی از اراضی به کشت و توسعه این محصول استراتژیک و اقتصادی اختصاص می‌یابد.

محصولاتی نظیر انگور، گردو، انار، هلو، پسته، انجیر و مرکبات مهمترین تولیدات باغی شهرستان فیروزآباد هستند .

از تولیدات صیفی‌جات و جالیزی شهرستان فیروزآباد نیز، می‌توان به هندوانه، شمّام، خیار سبز و گوجه فرنگی اشاره کرد.

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *