مقالات

شهرستان فیروزکوه و عملکرد بخش کشاورزی آن

شهرستان فیروزکوه در منتهی‌الیه شمال شرقی استان تهران قرار دارد و مرکز آن شهر فیروزکوه است . این شهرستان از شمال و شرق به شهرستان سوادکوه در استان مازندران، از جنوب و جنوب شرقی به شهرستان مهدیشهر در استان سمنان و از غرب به شهرستان دماوند محدود می‌گردد.

با توجه به قرارگیری وسعت این منطقه در دامنه کوه‌های البرز، دارای اقلیم نیمه مرطوب و آلپی است. البته عوامل دیگری همچون عرض جغرافیایی، توده‌های هوایی و فاصله کم تا دریای مازندران هم می‌توانند در وضعیت آب‌وهوای فیروزکوه ‌تاثیرگذار باشند. به طور کلی این شهرستان دارای زمستان سرد و تابستان معتدل و خنک می‌باشد.

كشاورزی در شهرستان فیروزکوه به علت موقعيت جغرافيايی مساعد از رونق خوبی برخوردار است. هم چنين به علت مرتفع بودن منطقه، باغ داری نيز رواج زيادی پيدا كرده است. آب كشاورزی از رودها، چشمه ها و چاه ها تامين می شود و محصولات عمده ی اين شهرستان عبارتند از: گندم، جو، بنشن، تره بار، زرد آلو، سيب، گيلاس، گلابی، گردو، انگور و آلبالو. شهرستان فیروزکوه در تولید برخی از محصولات کشاورزی دارای رتبه استانی می باشد . در خصوص تولید محصول سیب زمینی ، شهرستان فیروزکوه رتبه اول را در استان تهران دارد. همچنین  در تولید محصول انار با بیش از ۳۰۰ هکتار اراضی رتبه اول استان تهران را در اختیار داشته و در تولید گردو نیز جزو رتبه‌های برتر استانی است.

دام داری نيز به 2 شیوه ی صنعتی و سنتی در این منطقه رايج است. واحدهای گاوداری؛ انواع فرآورده های دامی، لبنی و گوشتی را توليد می کنند. پرورش طيور نيز در منطقه رايج است و مرغ و تخم مرغ توليد شده در واحدهای مرغ داری، عموما به مصارف داخلی می رسد.

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *