مقالات

شهرستان قائنات در بخش کشاورزی

شهرستان قائنات یکی از شهرستان های شمالی استان خراسان جنوبی به مرکزیت شهر قائن می باشد. که از شمال به شهرستان‌های خواف و گناباد از استان خراسان رضوی، از غرب به شهرستان سرایان، از جنوب به شهرستان بیرجند و از شرق به شهرستان زیرکوه محدود شده‌‌است.

شهرستان قائنات جزو مناطق سردسیر محسوب می‌گردد. تابش آفتاب در تابستان این منطقه زاید و در زمستان بسیار کم است، از این رو زمستان‌ها سرد و سخت است. مقدار بارندگی در تابستان به صفر می‌رسد. فصل بارندگی در قائنات از آبان ماه آغاز و تا خرداد ادامه پیدا می‌کند. متوسط بارش سالیانه قائنات ۱۸۰ میلی‌متر بوده و پر بارانترین شهرستان استان خراسان جنوبی به حساب می‌آید. تغییرات درجه حرارت چه به لحاظ زمانی و چه به لحاظ مکانی در شهرستان قائنات زیاد است. سردترین و گرمترین ماه سال به ترتیب بهمن و مرداد محسوب می‌شود. ایستگاه هواشناسی قاین به‌طور متوسط در طول دوره آماری خود دارای ۹۵ روز یخبندان است که بیشترین روزهای یخبندان مربوط به دی ماه (ژانویه) می‌شود.

كشاورزی این شهرستان بستگی به میزان بارندگی سالانه دارد. چرا که اغلب محصولات این منطقه دیم است . محصولات كشاورزی عمده این منطقه شامل  گندم ، جو ، سنجد ،پسته ، انگور ، گلابی ، گیلاس ،انار،زرشك ،گردو ،بادام ، انجیر و توت است.از نظر تولید زعفران قائنات مقام اول در ایران و جهان را دارد. زعفران یک محصول استراتژیک در این منطقه است و به صورت عمده در قائنات کشت می‌شود. این محصول به عنوان میراث باستانی این شهرستان بوده و در واقع خواستگاه آن شهرستان قائنات است.

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *