مقالات

شهرستان قدس ، از شهرستان های مهم کشور

شهرستان قدس یکی از قدیمی‏‌ترین شهرستان‌‏های جنوب‌غربی استان تهران به مرکزیت شهر قدس است.  شهرستان قدس در میان  شهرستان‌‏های کرج، شهریار و شهر تهران قرار گرفته و دسترسی خوبی به تمام نقاط دارد. قدس از سمت شرق و شمال‌شرقی مجاور شهر تهران است. از سمت غرب و جنوب‌غربی به شهرستان شهریار و از سمت شمال و شمال‌غربی به شهرستان کرج منتهی می‏‌شود.  این شهرستان به دلیل قرار گرفتن در موقعیت کوه‏پایه‌‏ای، آب‌وهوای خوبی دارد .

این شهرستان با دارا بودن معادن و مزارع  و باغ‌ها و مجتمع‌های صنعتی، از شهرستان های مهم کشور به شمار می‏ آید. شهرستان  قدس با داشتن آب کافی ، هوایی مناسب و خاک حاصلخیز از گذشته تا به امروز همواره بستر مناسبی را برای کسب و کار کشاورزی فراهم کرده و باغ‏‌های فراوانی در این منطقه وجود دارد. برخی از ساکنان این منطقه به کشاورزی مشغولند و محصولات مرغوبی را  تولید می‏‌کنند.  سطح زیر کشت در حوزه شهرستان قدس و شهرک های اطراف آن در حدود 1500 هکتار می باشد. که 1000 هکتار آن  اراضی زراعی و 500  هکتار آن اراضی باغی است.

از مهمترین محصولات کشاورزی و صیفی  آن می توان به غلات ، گندم ، جو ، ذرت ، گوجه و خیار اشاره نمود. عمده محصولات باغداری آن سیب ، گیلاس ، آلبالو ، هلو و شلیل می باشد .   که بیشترین محصول باغی شهرستان قدس  هلو  و شلیل و مقدار  تولید  گندم آن در 320 هکتار  ، 1920 تن  و  تولید جو  در 340  هکتار آن ، 1700  تن می باشد .

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *