مقالات

شهرستان قرچک پیشرو در تولیدات زراعی

شهرستان قرچک یکی از شهرستان های جنوب شرقی استان تهران به مرکزیت شهر قرچک است. این شهرستان از سمت شمال شرق به شهرستان پاکدشت، از شرق، جنوب شرق و جنوب به شهرستان ورامین، از جنوب غربی، غرب و شمال غربی نیز به شهرستان ری محدود می باشد .

قرچک دارای آب و هوای خشک و نیمه بیابانی با تابستان هایی گرم و زمستان هایی نسبتا سرد بوده و بارندگی کم، گرمای زیاد و دوره خشکی طولانی از ویژگی های این منطقه می باشد. بطوریکه دمای هوای شهرستان در طول سال به صورت میانگین داری تغییراتی از ۷- درجه تا ۴۳ درجه سانتیگراد بوده و وضعیت نزولات جوی در این شهرستان سالیانه ۱۶۰ میلیمتر و حداکثر سرعت بادهای موسمی در آن به طور متوسط به ۱۵ کیلومتر می رسد. شرایط اقلیمی در این منطقه بدین صورت است که در ماه های آذر، دی، بهمن و اسفند، دارای شرایط مرطوب است .  در ماههای فروردین و اردیبهشت حالت نیمه خشک و شش ماه بقیه سال شرایط اقلیمی خشک حاکم می باشد.

شهرستان قرچک با داشتن منابع آبی مناسب و همچنین خاک حاصلخیز منطقه‌ای مناسب جهت توسعه کشت محصولات زراعی است  .  تولیدات زراعی شهرستان قرچک در مجموع توان بالاتری از تولیدات باغی دارد. عمده ترین محصول زراعی این شهرستان گندم و جو است . ازدیگر محصولات زراعی که به صورت عمده در شهرستان تولید می شود، ذرت دانه ای و علوفه ای است .

با اینکه فعالیت‌های حوزه‌ی باغداری نسبت به زراعت در قرچک کمتر است، اما باتوجه به کیفیت مطلوب محصولات تولیدی بعضی محصولات باغی نظیر انجیر ، خرمالو ،  هلو و زردآلو در این شهرستان تولید می شوند .  پسته نیز از جمله محصولاتی است که در چند سال اخیر در این شهرستان کاشته می‌شود .

 

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *