مقالات

شهرستان قصرقند؛ از قطب های کشاورزی سیستان و بلوچستان

شهرستان قصرقند یکی از شهرستان های جنوبی استان سیستان و بلوچستان به مرکزیت شهر قصرقند می باشد. که از شمال و شرق به سرباز، از جنوب به چابهار، از جنوب غرب به کنارک و از غرب و شمال غرب به شهرستان نیکشهر محدود می‌شود.

شهرستان قصر قند جزء نواحی کوهستانی و دشت به شمار می‌رود و رشته کوه آهوران و کارچان مهم‌ترین ارتفاعات آن را تشکیل می‌دهند. خصوصیات اقلیمی این شهرستان تحت تأثیر توپوگرافی این ارتفاعات از یک طرف و دریای عمان از طرف دیگر قرار دارد و جزء اقلیم بیابانی گرم شدید است.

شهرستان قصرقند یکی از قطب های ویژه کشاورزی در جنوب سیستان و بلوچستان محسوب می‌شود. چرا که در شهرستان قصرقند فعالیت‌های کشاورزی و به خصوص تولیدات باغی به دلیل زمین های مساعد برای باغداری و همچنین شرایط آبی خوب، به میزان زیادی انجام می شود. این شهرستان دارای ۷۸۵۰ هکتار اراضی قابل کشت کشاورزی می‌باشد.

مهم ترین تولیدات باغی در این شهرستان خرما، انبه، لیمو ترش، لیمو شیرین، پاپایا (خربزه درختی )،  موز و کنار هستند.  در شهرستان قصرقند تولید انواع خرما نظیر ربی، رنگنو، پیمازو و هلیله انجام می شود و بیشتر خرماهای نخلستان های این منطقه به کشورهای اطراف ارسال می شود.  مرکبات تولیدی در این شهرستان شامل لیمو ترش، لیمو شیرین و ترنج می شوند.

در شهرستان قصرقند فعالیت های زراعی به صورت سنتی انجام می شود ولی با توجه به حوزه های ابی غنی، فعالیت زراعی نیز رونق خوبی دارد. کشت گندم، جو و برنج در شهرستان بسیار زیاد است . برداشت برنج سالی 2 بار این شهرستان را بعنوان یكی از مراكز كاشت برنج در سیستان و بلوچستان مطرح كرده است.

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *