مقالات

شهرستان قوچان در حوزه کشاورزی

شهرستان قوچان یکی از شهرستان های شمالی استان خراسان رضوی به مرکزیت شهر قوچان می باشد. که  از شمال به کشور ترکمنستان، از شرق به شهرستان درگز، از جنوب شرق به شهرستان چناران، از جنوب به شهرستان نیشابور و از غرب به شهرستان فاروج از استان خراسان شمالی محدود می‌شود.

با توجه به شرایط کوهستانی قوچان، آب و هوای این شهر سرد و معتدل است؛ و دارای زمستانهای سرد و تابستانهای معتدل است. طبق آمار قوچان سردترین شهر استان خراسان رضوی می‌باشد.

شهرستان قوچان با تنوع كشت زراعي 29 نوع و تنوع باغات 17 نوع ، رتبه اول و دوم در كشت علوفه غلات ، سيب زميني ، حبوبات و انگور و گردو را در استان خراسان رضوی داراست و در توليدات کشاورزی رديف هفتم از شهرستان هاي این استان را دارد .

در زمینه زراعت در شهرستان قوچان محصولات زراعی متنوعی تولید می شود و غلات به صورت آبي و ديم كشت مي شود و محصول آن از لحاظ كميت و كيفيت قابل توجه است .. گندم و جو از مهمترین محصولات زراعی شهرستان بوده که به میزان انبوه نیز تولید می‌شوند.  سیب زمینی و پیاز از دیگر محصولات زراعی پر رونق این شهرستان هستند. البته میزان کشت سیب زمینی نسبت به پیاز درقوچان بیشتر است.

در حوزه باغداری ، انگور از محصولات عمده باغی شهرستان قوچان است که در  ارقام مختلف ازجمله عسگری، خلیلی، صاحبی، سفید انگور، سبز انگور، لعل، یاقوتی، شست عروس، گل بر طبق و همچنین انگور کشمشی کشت می‌شود.

سیب از دیگر محصولات باغی شهرستان قوچان است که از کیفیت بالایی برخوردار می باشد و علاوه بر این‌که در شهرستان های استان خراسان رضوی مصرف می شود به دیگر استان ها نیز ارسال می شود. سیب تولیدی در این شهرستان از دو نوع سیب لبنانی زرد و قرمز است.

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *