مقالات

شهرستان قیروکارزین؛شهرستان برتر فارس در زمینهٔ کشاورزی

شهرستان قیروکارزین یکی از شهرستان های استان فارس با مرکزیت شهر قیر است. این شهرستان از شهرستان های جنوب غربی استان فارس است که از جنوب به شهرستان خنج، از غرب و شمال غرب به شهرستان فیروزآباد و از شمال و شمال شرق به شهرستان جهرم محدود می باشد .

آب وهواي شهرستان فیروزآباد گرم و خشک است و میانگین دمای سالانه این شهرستان 27 درجه سانتیگراد می باشد. آب و هوایی گرم و سوزان در فصل تابستان و هوایی خنک و نسبتاً سرد در فصل زمستان دارد. میانگین بارش باران در این شهرستان 250 میلیمتر می باشد.

کشاورز در شهرستان قیروکارزین

قیروکارزین در ردیف هفت شهرستان برتر استان فارس در زمینهٔ تولید محصولات کشاورزی با تولید سالانه بیش از 579 هزار تن انواع محصولات زراعی و باغی است ، که به بازارهای داخلی و خارجی عرضه می‌شود. این شهرستان بیش ‌از 42 هزار هکتار اراضی زراعی و باغی دارد .

قیروکارزین در زمینهٔ تولید مرکبات رتبه ممتازی دارد و با توجه به شرایط اقلیمی منحصربه‌فرد خود بزرگ‌ترین تولیدکننده لیمو شیرین و لیموترش در کشور است. قیروکارزین سالانه تولید 60 درصد از کل لیموترش استان فارس و 25 درصد از کل لیموترش کشور و همچنین 49 درصد از کل تولید لیمو شیرین فارس و 47 درصد از کل لیمو شیرین کشور را به خود اختصاص داده است.

همچنین  در قیروکارزین سالانه انواع مرکبات شامل پرتقال، نارنگی، لیموترش و لیمو شیرین، گریپ‌فروت، نارنج و لیمو خارگی نیز تولید می‌شود .

قیروکارزین سالانه بالغ ‌بر 32 هزار تن از خرمای فارس شامل ارقام شاهانی، زاهدی، پیارم، مجول و … را تولید می‌کند . همچنین بالغ‌ بر 600 تن انواع انگور عسکری و یاقوتی سیاه در این شهرستان تولید می‌شود.

تولید در بخش زراعت این شهرستان بالغ ‌بر 150 هزار تن در سال بوده که باوجود تولیدات متنوع در این بخش عمده تولید مربوط به محصولات گندم، ذرت، صیفی‌جات، برنج و کنجد است.

گیاهان دارویی و خوراکی مانند : گل گاوزبان، ترشک، توله، شیرین بیان ( مهک )، آویشن، موشکورک، جاشیر، کنگر، سقز، بابونه و … نیز در مراتع این منطقه فراوان یافت می شود .

سالانه حدود یک دهم درصد از تولیدات شهرستان قیروکارزین صادر می شود .  که سبزی و صیفی، مرکبات و خرما عمده محصولات صادراتی این شهرستان است. مقصد عمده محصولات صادراتی کشورهای آلمان، روسیه، امارات، سوئد و انگلستان می باشد.

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *