مقالات

شهرستان لامرد بر پايه كشاورزی

شهرستان لامرد یکی از شهرستان های استان فارس با مرکزیت شهر لامرد است. شهرستان لامرد از شمال و شمال شرقی به خنج و لار (شهرستان لارستان) و از جنوب به خلیج فارس و از جنوب شرقی شهرستان پارسیان و شهرستان بندر لنگه، و از سمت مشرق به شهرستان بستک و از طرف مغرب به شهرستان مهر و شهرستان عسلویه محدود می‌گردد.

آب و هوای این شهرستان از نظر تقسیم بندی هواشناسی جزء مناطق گرم و خشک است. متوسط بارندگی در این بخش حدود 250 میلی متر در سال است. حداکثر درجه حرارت در ماه های تیر و مرداد به 50 درجه سانتی‌گراد می‌رسد و حداقل دما در زمستان به صفر می رسد.

اساس اقتصاد بخش لامرد بر پايه كشاورزی و كارگری در بنادر و كشورهای حوزه خليج فارس است. در حال حاضر 5/2 درصد مساحت شهرستان لامرد به زراعت اختصاص دارد و از اراضی قابل كشت این شهرستان میزان 7350 هكتار به كشت آبی و میزان 5750 هكتار به كشت دیم اختصاص یافته است.

عمده ترين فرآورده های كشاورزی لامرد عبارتند از: گندم، جو، تنباكو، تره بار، كنجد، خرما. آب كشاورزی از چاه های نيمه عميق، چشمه، كاريز و آب باران تامين می شود. به علت گرمی هوا و نا مساعد بودن مراتع در اين شهرستان دام داری به ندرت انجام می گيرد.

 باغداری و زراعت

حوزه باغداری همچنان یکی از رسته های با ظرفیت بالا در شهرستان لامرد است  . نخلستان های خرما از جمله پتانسیل های باغداری این شهرستان  است. در حال حاضر ارقام خرمای مصلی ، گشخا، شاهانی، لشت ، كبكاب و قصب در این شهرستان تولید می شوند و ظرفیت مناسبی برای گسترش این نخلسان‌ها وجود دارد.

شهرستان لامرد برای کشت گندم و جو پتانسیل های بالایی دارد . هرساله سطح بالایی از زمین های زراعی این شهرستان زیر کشت این دو محصول به صورت دیمی و آبی می روند. کشت  دانه های روغنی کشت کلزا، کنجد و گلرنگ در شهرستان لامرد انجام می شود .

گیاهان دارویی نظیر باریجه، شیرین‌بیان، گل محمدی، آویشن شیرازی و آنغوزه، مرزه بختیاری، آویشن، مریم‌گلی، مورخوش و لعل کوهستان از ارقامی هستند که قابلیت کشت در شهرستان لامرد را دارند.

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *