مقالات

شهرستان مانه و سملقان؛ پر رونق در کشاورزی

شهرستان مانه و سملقان یکی از شهرستان های شمال غربی استان خراسان شمالی به مرکزیت شهر آشخانه می باشد.  که  از شرق به شهرستان بجنورد ، از جنوب به شهرستان جاجرم ، از شمال به شهرستان رازوجرگلان و از غرب به استان گلستان محدود مي‌گردد.

شهرستان مانه و سملقان ازنظر جغرافیایی به دو قسمت کوهستانی و دشتی تقسیم می شود. بخش کوهستانی عمدتاً در جنوب و جنوب غربی شهرستان قرارگرفته و کوه های قورخورد و حسن بگ در این محدوده قرار می گیرند. بخش دشتی در غرب شهرستان و محدوده هایی در شمال و مرکز شهرستان را شامل می شود. به طور کلی این شهرستان دارای آب‌وهوای مدیترانه‌ای با زمستان‌های سرد و تابستان‌های گرم می‌باشد.

شهرستان مانه و سملقان در بین شهرستان‌های استان خراسان شمالی وسعت بالایی دارد. به طور كلي وجود منابع آب دائمي و خاك حاصلخيز، موجب رونق کشاورزی در این شهرستان شده‌است.  هرساله محصولات زراعی قابل توجهی در شهرستان کشت‌شده و بخش زیادی از تولیدات سطح استان را به خود اختصاص داده‌است.

عمده‌ترین محصولات زراعی تولیدی این شهرستان ، گندم و جو می باشد. همچنین شرایط آب‌وهوایی و موقعیت این شهرستان به‌گونه‌ای است که می‌توان دانه‌های روغنی مانند آفتابگردان و کلزا را کشت کرد.

شرایط جغرافیایی شهرستان مانه و سملقان، وجود کوهستان و دشت‌ها و همچنین وجود رود دائمی اترک ، همچنین باعث رونق باغداری شده است؛ به گونه‌ای که می‌توان باغداری را یکی از مشاغل اصلی مردم معرفی کرد. محصولات باغی در سطح شهرستان از مرغوبیت بالایی برخوردار است و بیشتر این محصولات در سطح کشور توزیع می‌شود.  از میان محصولات باغی می‌توان به میوه‌هایی مانند هلو، گیلاس، زردآلو، انگور، شلیل، آلبالو، گلابی و سیب اشاره‌کرد که در این شهرستان تولید می‌شوند.

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *