مقالات

شهرستان ماه نشان در زمینه کشاورزی

شهرستان ماه نشان یکی از شهرستان های شمال غربی استان زنجان به مرکزیت شهر ماه نشان می باشد. که موقعیت جغرافیایی  این شهرستان به گونه ای است که از شمال با استان آذربايجان شرقی، از غرب با استان آذربايجان غربی از جنوب با استان کردستان و از شرق با شهرستان‌های زنجان و ايجرود محدود می شود .

آب و هوا و شرايط اقليمی این منطقه، کوهستانی و اغلب سال پوشيده از برف و دارای آب و هوای نسبتاً سرد است.

کشاورزی شغل رایج مردمان شهرستان ماه نشان است.مجاورت با رودخانه قزل اوزن و وجود آب کافی و زمین‌های مرغوب موجب رونق کشاورزی در این شهرستان گردیده است. از مجموع 278600 هکتار وسعت شهرستان80.663 هزار هکتار دارای قابلیت کشاورزی آبی و دیم است. که از جمع اراضی قابل کشت نیز حدود 53495هکتار زیر کشت محصولات زراعي (حدود 38000 هکتار کشت دیم گندم و جو) و 4329 هكتارمحصولات باغي و مابقی آن به صورت آیش  می باشد.

اقلیم شهرستان ماهنشان سرد و کوهستانی است و ظرفیت بسیار خوبی برای تولید بسیاری از محصولات باغی در این شهرستان وجود دارد. زردآلو عمده محصول باغی شهرستان ماهنشان است. برداشت زردآلو از نیمه  خردادماه آغاز و تا اواخر تیر ماه در این شهرستان  ادامه می یابد . ارقام زردآلوهای ماهنشان ازنوع قیسی، شکرپاره، شاهرودی و عسگرآبادی  است.

در شهرستان ماهنشان، تاکستان های وسیعی وجود دارد و میزان قابل توجهی انگور تولید می شود. ارقام انگور تولیدی شهرستان ماهنشان عسگری، بیدانه قرمز و سفید، خلیلی و صاحبی است.

سیب از دیگر محصولات باغی این شهرستان است، که کیفیت بسیار خوبی دارد و مقدار تولید آن در این شهرستان بسیار زیاد است.

زراعت نسبت به باغداری سهم کمتری از بخش کشاورزی شهرستان را به خود اختصاص داده است.گندم، جو، عدس و نخود از جمله محصولات زراعی شهرستان هستند که سطح تولید خوبی دارند.

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *