مقالات

شهرستان ماکو در حوزه کشاورزی

شهرستان ماکو یکی از شهرستان های استان آذربایجان غربی به مرکزیت شهر ماکو می باشد. که از شمال به رودخانه قره سو و کشور ترکیه، از شرق به رودخانه ارس و جمهوری آذربایجان، از مغرب به کشور ترکیه و از جنوب به شهرستان شوط و چالدران محدود می‌شود.

شهرستان ماکو دارای آب و هوای نیمه خشک با توجه به مکانش تحت تأثیر باران‌هایی از کوه‌های زاگرس است. هوای شهر گرم و خشک در تابستان، و سرد همراه با بارش برف در زمستان است. بیشترین بارش ناشی از رگبارهای بهاری است.

شهر ماکو در میان دو کوه قه یه در شمال و سبد داغی قرار دارد. رودخانه زنگمار از کوه‌های مرزی ایران و ترکیه سرچشمه گرفته، از درون شهر ماکو گذشته و در شهرستان پلدشت به رودخانه ارس می‌پیوندد. سد مخزنی ماکو (بارون) در ۱۲ کیلومتری جنوب شهرستان ماکو بر روی رودخانه زنگمار در نزدیکی روستای بارون احداث شده‌است. این سد حدود ۱۵ هزار هکتار از زمین‌های حاصلخیز پلدشت را آبیاری می‌کند.

شهرستان ماكو يک منطقه كشاورزي است که  دارای پهنه  وسیعی از اراضی زراعی و باغی می باشد. این شهرستان از ۱۲ هزار و ۵۰۰ هکتار اراضی قابل کشت به صورت آبی و ۳۵۰۰ هکتار اراضی قابل کشت به صورت دیمی برخوردار است که آب كشاورزي این منطقه از رودها و قنات و چاه‌هاي عميق تامين مي‌شود.

محصولات مهم كشاورزي شهرستان ماکو غلات، حبوبات، پنبه، كرچک و كنجد است. تره بار، سيب، انگور، گلابي، ‌گردو و بادام از ديگر محصولات تولیدی این شهرستان می باشد.

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *