مقالات

شهرستان مریوان پیشرو در کشاورزی

شهرستان مریوان یکی از شهرستان های مرزی با عراق محسوب می شود که در 125 کیلومتری غرب سنندج مرکز کردستان واقع شده است.مریوان با جمعیت حدود ۱۹۵٬۲۶۳ نفر، سومین شهر پرجمعیت کردستان بحساب می آید. در شهر مریوان، کردی و فارسی به ترتیب زبان گفتاری و زبان نوشتاری به شمار می‌آیند.این شهرستان بدلیل آب و هوای کوهستانی که دارد مرتب دارای باران و برف میباشد.بارندگی زیاد در مریوان موجب شده است که که تمامی نقاط منطقه پوشیده از پوشش گیاهی غنی و متنوع باشد.

صنایع غذایی

با توجه به تنوع آب و هوایی در مریوان، تقریبا تمامی انواع محصولات کشاورزی از جمله گوجه فرنگی با کیفیت بالا تولید می‌گردد.صنعت تولید گوجه فرنگی دارای کاربردهای فراوانی از جمله چاشنی و بهبود دهنده رنگ  طعم انواع غذا، ماده اولیه سس ها میباشد.عصاره گیری از گیاهان دارویی به منظور تولید داروهای گیاهی یکی از مهم ترین موارد مصرف ان است. در شهرستان مریوان، با وجود رونق دامداری، پرورش طیور و تولید گوشت فراوان، واحدی برای تولید سوسیس و کالباس وجود ندارد که در صورت ایجاد چنین واحدی در صورت بازاریابی و وجود بازار مصرف، شاهد رشد و پیشرفت خوبی در این زمینه خواهیم بود.

باغداری

در این شهرستان کشاورزی رو به پیشرفت از حالت سنتی به سمت کشاورزی آبیاری رو به رشد میباشد.کاشت گیلاس و توت فرنگی در مریوان به تولید انبوه رسیده است که این محصولات از کیفیت بسیار بالایی برخوردارند. کشت صیفی جاتی مانند خیار و گوجه با توجه به اینکه بازار مصرف خوبی دارند و تقاضا برای آنها همواره موجود است.پرورش قارچ یکی دیگر از مزیت های باغدارای مریوان است.این محصول به سرمایه اندک و فضای کمی برای تولید نیاز دارد.کشت انواع سبزی تا فصل پاییز انجام میشود بعد از این فصل سبزی مورد نیاز مریوان از شهرستان دزفول تامین میگردد.

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *