مقالات

شهرستان مشهد در زمینه کشاورزی

شهرستان مشهد مرکز استان خراسان رضوی به مرکزیت شهر مشهد می باشد. که  از شمال و شمال شرق به شهرستان کلات و درگز، از شرق و جنوب شرق با شهرستان‌های سرخس و تربت جام، از جنوب با شهرستان فریمان و تربت حیدریه و از غرب و شمال غرب با نیشابور، بینالود و چناران همسایه است.

شهرستان مشهد خصوصیات اقلیمی ویژه‌ای دارد. دشت مشهد که تا نیشابور ادامه دارد، اقلیم سرد و خشک دارد یعنی شهر مشهد در این بخش آب و هوای سرد و خشکی دارد. بخشی از دشت مشهد که تا قوچان می‌رود، نیمه خشک و سرد است و تنها قسمتی از مشهد که در بلندترین ارتفاعات رشته کوه بینالود و هزار مسجد قرار دارد، دارای اقلیم مرطوب و سرد است.

کشاورزی

با وجود این‌که شهرستان مشهد، منطقه ای صنعتی است اما پتانسیل های بسیار خوبی در زمینه کشاورزی هم دارد.  در شهرستان بزرگ مشهد به حوزه باغداری در زمینه کشاورزی توجه نسبتاً خوبی شده است.  سیب یکی از محصولات باغی و تجاری شهرستان مشهد است که به  میزان مناسبی تولید می‌شود.  انگور از دیگر محصولاتی است که باغاتی را در این شهرستان به خود اختصاص داده است و پتانسیل خوبی در زمینه افزایش تعداد این باغات نیز وجود دارد.   میوه‌های هلو، شفتالو و به از دیگر محصولات باغی شهرستان هستند که مقدار تولید مناسبی دارند . یکی دیگر از محصولات تولیدی معروف مشهد خربزه است که به کشور‌های همسایه مانند عراق صادر می‌شود.

در شهرستان مشهد محصولات زراعی متنوعی نیز تولید می شود، که قابلیت توسعه کشت آن ها وجود دارد. گندم و جو از محصولات زراعی شهرستان هستند که به میزان زیادی کشت می شوند.  زعفران، کلزا، حبوبات، سیب زمینی، چغندر و پیاز از جمله دیگر محصولات زراعی این شهرستان می باشند.

در زمینه کشت گلخانه ای در شهرستان مشهد گلخانه های متعددی جهت تولید صیفی جات، گل و گیاه زینتی (مانند کاکتوس) و گیاهان دارویی  وجود دارد. البته تعداد گلخانه هایی که به پرورش صیفی جاتی مانند خیار و گوجه می پردازند از گلخانه های گل و گیاه زینتی و گیاهان دارویی بیشتر است.

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *