مقالات

شهرستان مشگین شهر در حوزه کشاورزی

شهرستان مشگین شهر یکی از شهرستان های شمال غربی در استان اردبیل به مرکزیت شهر مشگین شهر می باشد. که از شمال با شهرستان گرمی، از جنوب با شهرستان سراب، از شرق با شهرستان اردبیل، از غرب هم با شهرستان اهر هم مرز است.

شهرستان مشگین شهر به دلیل مجاورت با کوه مرتفع سبلان دارای آب‌و‌هوایی کوهستانی است. همین امر باعث شده تا در فصل‌های گرم دارای آب‌و‌هوایی بسیار خنک و در فصل‌های سرد نیز دارای اقلیم بسیار سرد و البته یخبندان باشد. نیمه دوم سال در مشگین‌شهر دارای بارش برف و باران می باشد و اغلب روزها هوا ابری است. اما روزهای تابستان در مشگین‌شهر آفتابی و البته خنک می‌شود. به طور کلی در مناطق مختلف این شهرستان می‌توان چهار اقلیم؛ مدیترانه‌ای معتدل، گرم و خشک، استپی سرد و کوهستانی سرد را یافت. متوسط میزان بارندگی سالانه معادل با ۳۰۰ میلی لیتر بوده و در طول ۵ تا ۸ ماه سال نیز خشک یخبندان و نیمه خشک است.

مشگين شهر منطقه ای است كه عمده افراد آن به كشاورزی، باغ داری، دام داری و زنبور داری مشغول هستند.  این شهرستان ۳۶۰ هزار هکتار اراضی مستعد کشاورزی و باغداری را به خود اختصاص داده و یکی از سه دشت حاصلخیز استان اردبیل پس از دشت اردبیل و دشت مغان می باشد.

شهرستان مشگین‌شهر دارای ۱۵ هزار و ۳۰۰ هکتار باغ میوه بوده و رتبه اول استان اردبیل در تولید محصولات سردرختی را دارد.که انواع محصولات سردرختی سیب ، گلابی ، به ، گیلاس ، آلبالو ، هلو ، شلیل و بسیاری دیگر از محصولات سردرختی  از باغات این شهرستان برداشت می‌شود.

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *