مقالات

شهرستان معمولان قطب تولیدات کشاورزی استان لرستان

شهرستان معمولان در جنوب استان لرستان است . که با وسعتی برابر  با 1440کیلومتر مربع و 28000نفر جمعیت شهری و روستایی در 50کیلومتری حد فاصل شهرستان خرم آباد و پلدختر قرار دارد . مردم معمولان لر هستند و به زبان لری صحبت میکنند.شغل بیشتر مردم در شهرستان معمولان بیشتر کشاورزی و دامپروری است . یکی از شاخص های ویژه این دهستان منطقه زیودار به عنوان قطب تولید انجیر سیاه کشور با 1200 هکتار میباشد.از محصولاتی که در شهرستان معمولان کشت میشوند می توان خیار، بادمجان، انار، انگور، انجیر، گوجه، زیتون را نام برد. یکی از مهم ترین مشکلات مردم این منطقه کمبود آب برای باغداری و زراعت در فصل تابستان میباشد.

شهرستان معمولان میتواند قطب تولیدات کشاورزی و باغی  استان لرستان شود،  زیرا کشاورزی در این منطقه به دلیل گذر رودخانه کشکان از کنار باغات این شهرستان بهترین فرصت برای اشتغالزایی و تولید محصولات فراوان است.سیل شدید سال 1398 در روزهای 6 و 12 فروردین توانست ضربه مهلکی به کشاورزی این منطقه وارد کند . که تا حدودی غیر قابل جبران بوده است.با توجه به اینکه شغل اکثر مردم در معمولان کشاورزیست ، در سیل سال 98  بیش از 90درصد از موتور تلمبه ها و ایستگاه های پمپاژ مسیر رودخانه محو گردیده و مزارع و زمین ها تخریب گردید . با این حادثه اکثر کشاورزان زمین های خود را از دست دادند و اراضی به طور کامل تخریب گردید . اکنون اغلب کشاورزان این منطقه منبع درآمد خود را از دست داده اند.

حوادثی مانند سیل که اثر مستقیم روی کشاورزی یک منطقه میگذارد ، می‌تواند بیماری‌های بین محصولات زمین‌های زراعی را تشدید ‌کرده و برداشت محصولات کشاورزی را در آینده با مشکل روبرو کند . خسارت در حوزه کشاورزی باعث میشود مردم منطقه نتوانند برداشت محصولات را انجام داده که همین امر باعث پدید آمدن مشکلات مالی برای کشاورزان خواهد شد.

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *