مقالات

شهرستان ملارد ؛ موفق در بخش کشاورزی

شهرستان ملارد ، یکی از شهرستان‌های غرب استان تهران ، به مرکزیت شهر ملارد می‌باشد. این شهرستان از جهت شمال به استان البرز ( بخش مرکزی و اشتهارد شهرستان کرج) ، از جهت مشرق به شهرستان شهریار و از جهت جنوب به استان مرکزی (شهرستان زرندیه) و از جهت مغرب هم به استان البرز(بخش اشتهارد) محدود میشود.

شهرستان ملارد دارای  زمستان های سرد و خشک و تابستنای نسبتا گرم و خشک می باشد و بهترین فصل این ناحیه را می توان از اوایل فروردین تا اواسط تیر ماه دانست . میانگین بارندگی حدود ۳۰ میلیمتر است که با ریزش برف و باران تامین می شود . این شهر در مسیر بادهای موسمی شهریار قرار دارد که با سرعت نسبتا زیادی از شمال به جنوب می وزد.

کشاورزی

شهرستان ملارد دارای ۱۷ هزار هکتار اراضی زراعی و باغی است ، که از این میزان بیش از ۲۵۰ هزار تن انواع محصولات باغی و زراعی تولید می­ شود. عمده محصولات زراعی ملارد گندم، جو و ذرت و عمده محصولات باغی زردآلو، سیب و گیلاس است. ملارد رتبه اول تولید طیور در استان تهران به شهرستان ملارد اختصاص دارد و بیشترین تولید تخم مرغ، گوشت سفید و قرمز استان تهران در شهرستان ملارد تولید می­شود.

فعالیت های باغی در شهرستان ملارد به دلیل وجود آب مناسب  و کافی و همچنین تمایل کشاورزان به این فعالیت، از رونق خوبی برخوردار است.

در شهرستان ملارد پرورش قارچ از جمله مهم ترین فعالیت های حوزه باغداری است و این محصول علاوه برتامین نیاز استان تهران و استان های اطراف، در سراسر کشور نیز توزیع می شود.

عمده ترین محصولات باغی شهرستان، میوه های هسته دار است. میوه های هسته دار تولیدی در این شهرستان شامل هلو، زردآلو و گوجه سبز می شود . گلخانه‌های تولید صیفی جات نظیر خیار، گوجه، بادمجان و فلفل دلمه‌ای نیز در ملارد وجود دارد . این محصولات توانایی تامین  نیاز شهرستان ملارد و شهرستان های اطراف آن دارند .

در رابطه با فعالیت‌های زراعی شهرستان ملارد نیز می توان گفت که فعالیت در این حوزه  به دلیل رونق و استقبال خوب از حوزه باغداری، دامداری و طیور به میزان کمتری انجام شده است. از جمله محصولات عمده تولید شده در ملارد می‌توان به گندم و جو اشاره کرد .

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *