مقالات

اقتصاد شهرستان ملکشاهی در دست کشاورزی

شهرستان ملکشاهی یکی از شهرستان های استان ایلام در غرب ایران است. بیشتر مردم این شهرستان به کردی جنوبی، گویش کردی ایلامی، ملکشاهی سخن می‌گویند.عمده مردم این شهرستان از ایل ملکشاهی هستند.اکثر مردم این شهرستان بدلیل نبود شرایط شغلی مناسب به ایلام یا استان های همجوار مهاجرت نموده اند.مردم شهرستان ملکشاهی از اوایل جنگ ایران و عراق تا پایان آن از مرزهای میهن دفاع نمودند . به همین مناسبت بنای یادمانی در گرامیداشت آخرین دفاع مردم شهرستان ملکشاهی در منطقه ترشابه برپا شده‌است.

شغل مردم این شهرستان اکثرا کشاورزی و دامداریست.در سال های اخیر سطح باغات این شهرستان به 746 هکتار رسیده است که میزان کل تولیدات باغی این شهرستان 2 هزار و 382 تن میباشد.محصولات باغی این شهرستان شامل گردو، انگور، هلو، بادام، شلیل و پسته است . که سطح باغات گردو این شهرستان 313 هکتار میباشد که میزان تولید این سطح از باغات منطقه 368 تن است. سطح باغات انگور این شهرستان 45 هکتار با میزان برداشت سالانه 317 تن است که سطح زیر کشت باغات هلو در این منطقه نیز 152 هکتار برآورد شده که میزان تولیدات باغی از این نوع محصول 779 تن است و 14 هکتار سطح زیر کشت باغ بادام نیز در سطح شهرستان ملکشاهی وجود دارد که میزان تولید آن 3.6 تن در سال است.

سطح زیر کشت جو دیم 12هزار و 500 هکتار و سطح زیر کشت جو آبی 50 هکتار است . که در بخش کشت حبوبات نیز سطح زیر کشت نخود 200 هکتار و عدس نیز 200 هکتار است که 25 هکتار از اراضی به صیفی‌جات  و 30 هکتار از اراضی کشاورزی نیز به سبزیجات اختصاص دارد .

یکی دیگر از شغل های این شهرستان پرورش ماهی های سردآبی میباشد.4واحد استخر پرورش ماهی های سردآبی در منطقه مشغول فعایت هستند که در بخش های پرورش ماکیان  هم یک واحد پرورش کبک در منطقه مشغول کار است.

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *