مقالات

شهرستان مهاجران در بخش کشاورزی

شهرستان مهاجران یکی از شهرهای استان همدان و در سمت شرقی بخش لالجین از توابع شهرستان بهار قرار دارد .جمعیت این شهرستان طبق آمار سر شماری 8هزارو 500 نفر شامل 2700 خانوار می باشد.از آثار تاریخی شهرستان مهاجران می توان  مسجد جامع، تپه و پل مهاجران معروف به پل خانم را نام برد که قدمتی 400 ساله دارند.اهالی مهاجران به زبان ترکی آذربایجانی صحبت می کنند.

کار اهالی شهرستان مهاجران از خرید فروش خیارشور کاشت هندوانه خیار و غیره در سطح مهاجران و شهرهای دیگر است. مهم ترین محصولات کشاورزی و باغی مهاجران می توان: جو، خربزه، خیار، سیب زمینی، پیاز، گوجه‌فرنگی، هندوانه، هویج، یونجه، اسپرس، باقلا، ذرت علوفه‌ای و خوشه‌ای، سبزیجات، شبدر و گندم والبته خیارشور را نام برد. در سال ۱۴۰۰ با تلاش‌های صورت گرفته از سوی شورای شهر مهاجران اداره ورزش و جوانان شهری استان همدان در شهر مهاجران فعال شد .

طبق گزارش جهاد کشاورزی کشت پنج هکتار گیاهان دارویی در طرح جهش تولید در اراضی کشاورزی مهاجران خبر داد.همچنین در طرح جهش تولید پنج هکتار گیاهان دارویی شامل  سیاه دانه ، خارمریم ،گل ختمی ، زیره سبز و بابونه  در اراضی شهر مهاجران  کشت شده است. صادرات محصولات خیار و شوریجات مهاجران به کشورهای عراق و ترکیه همچنین استان‌های داخلی را مطرح کرد وضعف زیرساخت‌های تولید دراین شهر را دلیل کیفیت پایین عنوان کرد. در سال‌های گذشته سرمایه‌گذارانی در شهر مهاجران ساکن بودند و به دلیل فراهم نبودن زیرساخت‌های تولید و صادرات از این شهر مهاجرت کرده و سرمایه خود را از تولیدات این شهر خارج کردند.

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *