مقالات

شهرستان مهران ؛ پر رونق در کشاورزی

شهرستان مهران یکی از شهرستان های ایلام است که در مرز ایران و عراق قرار دارد . شهرستان مهران در کرانه چپ ورود  کنجانچم قرار گرفته و با مرز عراق بیش‌تر از چند کیلومتر فاصله ندارد؛ از شمال به ایلام ، از خاور به دهلران و از جنوب و باختر به عراق محدود است.مردم شهرستان مهران کرد و لر هستند و به زبان کردی ایلامی صحبت میکنند.این شهرستان در بخش گرمسیری استان ایلام قرار دارد .

کشاورزی درشهرستان مهران به واسطه زمین های هموار و وجود رودخانه های پر آب کنجان‌چم و گاوی پر رونق است.از جمله محصولات معروفش می توان بامیه را نام برد.گندم عمده محصول کشاورزی این شهرستان می باشد.

از 80 هزار هکتار اراضی آبی شهرستان مهران که زیر کشت محصولات صیفی است حدود یک هزار و 600 تن محصولات صیفی به ارزش 20 میلیارد تومان برداشت و روانه بازار مصرف می شوند.کشاورزان مهرانی محصولات صیفی شامل گوجه‌ فرنگی، خیار، بادمجان، فلفل دلمه ای، بامیه و انواع سبزیجات را در یک دوره دو ماهه برداشت می کنند که علاوه بر مصارف داخلی استان به کشور عراق نیز صادر خواهد شد.

سالانه بیش از 60 درصد ارضی کشاورزی مهران به کاشت گندم اختصاص می یابد .کار برداشت توسط 40 دستگاه کمباین سبک و سنگین انجام می گیرد . برای خرید گندم مازاد کشاورزان در شهرستان ۶ مرکز خرید کار خرید را با نرخ مصوب به عهده دارند.تا کنون بیش از 8 هزار تن گندم مازاد بر مصرف کشاورزان خریداری شده است و پیش بینی میشود تا پایان فصل برداشت بیش از ۲۶ هزار تن گندم از اراضی کشاورزی مهران برداشت و به مراکز خرید تحویل داده شود.

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *