مقالات

شهرستان مهرستان در بخش کشاورزی

شهرستان مهرستان یکی از شهرستان های استان سیستان و بلوچستان به مرکزیت شهر مهرستان می باشد. که از شمال و شرق به شهرستان‌های خاش و سیب و سوران و از جنوب و غرب به کشور پاکستان و شهرستان‌های سرباز و ایرانشهر محدود می‌شود.  آب و هوای شهرستان مهرستان نیمه خشک و معتدل گرم است .

شهرستان مهرستان یک شهرستان کشاورزی است. شهرستان مهرستان جزء شهرستان هایی است که از لحاظ منابع آبی دچار مشکل نیست و در یکی دو سال اخیر به دلیل بارندگی های زیاد و پرشدن چاه‌ها، فعالیت‌های مرتبط با حوزه باغداری و زراعت رونق خوبی گرفته‌است. اما مطلوب است که برای ادامه ی فعالیت در این حوزه بهتر است از روش های آبیاری قطره ای و فشاری استفاده شود.

عمده ترین محصول کشاورزی این منطقه، خرما است. در مهرستان خرما از انواع رُبی، رنگنو، پیمازو و هُلیله تولید می شود و بیشترخرماهای نخلستان های این منطقه به کشور های اطراف ارسال می شود. از جمله میوه هایی که در بخش های معتدل این شهرستان تولید می شوند می توان به انار و زردآلو اشاره کرد. میوه ی جالیزی مهرستان شامل هندوانه است که به میزان بسیار زیادی تولید می شود.

عمده ترین تولیدات زراعی شهرستان مهرستان شامل گندم و جو است، این محصولات بیشتر برای تامین نیاز شهرستان مهرستان یا شهرستان های اطراف مورد استفاده قرار می گیرند. حبوبات کشت شده در این شهرستان شامل عدس، نخود، ماش و ماک( نوعی لوبیای محلی است) می شود، که به صورت آبی کشت می‌شوند.

در این شهرستان، فعالیت های گلخانه ای در حوزه ی تولید صیفی جاتی نظیر گوجه فرنگی، خیار، بادمجان و بامیه رونق خوبی دارد. معمولا محصولات تولیدی در گلخانه های این شهرستان علاوه بر مصرف در داخل استان سیستان و بلوچستان، به کشور پاکستان نیز ارسال می شوند.

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *