مقالات

شهرستان میامی؛ از قطب های کشاورزی استان سمنان

شهرستان میامی یکی از شهرستان های شرقی استان سمنان به مرکزیت شهر میامی می باشد.  که از شمال به استان‌های گلستان و خراسان شمالی، از شرق به استان خراسان رضوی و از غرب به شهرستان شاهرود محدود شده است‌. اقلیم جغرافیایی این شهرستان کویری و اقلیم آب و هوایی آن نیز معتدل و بارانی است.

شهرستان میامی، به دلیل تولید انواع محصولات باغی و زراعی یکی از شهرستان‌های مهم کشور در حوزه کشاورزی  است. زمین حاصل خیز، آب های کشاورزی و محصولات کشاورزی این شهرستان را به یکی از قطب های کشاورزی استان سمنان تبدیل کرده است. آبیاری زمین های کشاورزی در این شهرستان از طریق چشمه ها و قنات ها صورت می گیرد. از آب چشمه ها برای آبیاری باغستان ها و مزارع کوچک اطراف شهر مانند کلاته ها استفاده می شود .همچنین قسمت عمده باغ ها و مزارع داخل شهر از آب قنوات میامی آبیاری می شوند.

شهرستان میامی، در سطح استان سمنان از نظر تولیدات زراعی جز استان های برتر می باشد. محصولات مختلفی مانند گندم، جو، چغندرقند و حبوبات در شهرستان میامی کشت می شود. بالاترین سطح تولید فلفل، حبوبات، چغندر قند، گندم و جو، یونجه و ذرت علوفه‌ای در استان سمنان مربوط به این شهرستان  است. کشاورزان شهرستان میامی در بخش تولید دانه‌های روغنی کلزا و آفتاب‌گردان نه تنها در سطح استان سمنان، بلکه در سطح کشور نیز صاحب رتبه ممتاز بوده و تولیدات این شهرستان، استان سمنان را پس از آذربایجان غربی در رتبه دوم کشور قرار داده است.

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *