مقالات

شهرستان میانه؛ مناسب برای کشاورزی

شهرستان میانه یکی از شهرستان های جنوب شرقی استان آذربایجان شرقی به مرکزیت شهر میانه می باشد. که  از سمت شمال با شهرستان سراب، از سمت شرق با استان اردبیل، از سمت غرب با شهرستان‌های بستان‌آباد، هشترود و چاراویماق و از سمت جنوب با استان زنجان هم‌مرز است.

شهرستان میانه به جز در دامنه‌های پست دره قزل اوزن، در قسمت میانی و جنوب شرقی که دارای اقلیم خشک و سرد است، همچنینی به جز ارتفاعات بالای ۱۸۰۰ متری بزقوش در شمال که دارای اقلیم ارتفاعات فوقانی می‌باشد، در سایر مناطق دارای اقلیم خشک سرد می‌باشد. متوسط بارش سالانه ۳۲۰ میلیمتر در نقاط کم ارتفاع جنوب شرقی و در بالای ارتفاعات بزگوش از ۳۹۳ تا ۶۰۰ میلیمتر متغیر است. متوسط دمای سالانه نیز در این شهرستان، ۳ الی ۵/۱۴ درجه سانتیگراد، در مناطق مختلف آن می‌باشد.

کشاورزی

شهرستان میانه، با توجه به موقعیت خاصی که دارد و به واسطه دادشتن رودخانه‌های پر آب، برای کشاورزی بسیار مناسب است. رودخانه‌هایی که در زمستان و بهار، در دره‌های عمیق جوشان و خروشان جاری می‌شوند. محصولات عمده کشاورزی این منطقه را گندم، جو و برنج تشکیل می‌دهد.

در زمینه زراعت هرساله میزان قابل قبولی گندم در شهرستان میانه کشت می‌شود که همچنان نیز می توان آن را گسترش داد.

برنج شهرستان میانه از کیفیت و مرغوبیت بالایی برخوردار است و کشاورزان میانه‌ای هرساله اقدام به کشت گونه‌های مختلف برنج ازجمله رقم کاظمی، هاشمی، حسن سرا، طارمی و دانه گرد محلی در این شهرستان می‌کنند.

این شهرستان همچنین یکی از شهرستان های پیشرو درتولید گیاهان دارویی می باشد. گون، نسترن وحشی، زالزالك، سقز و سیاه تلو، سیر كوهی، گل گاو زبان، زرد پیاز، فستوك گوسفندی، آویشن و كلاه میرحسن از نمونه گیاهان دارویی هستند که در شهرستان میانه قابلیت پرورش دارند.

باغداری نیز در شهرستان میانه به سبب وجود اقلیم و آب و هوای مناسب از رونق خوبی برخوردار است. یکی از محصولات اصلی باغات این شهرستان سیب است. که  ارقام کشت شده در باغات این منطقه از نوع خارجی رد، گلدن دلیشز، گران اسمیت و گالا است و سیب گلاب، سیب قرمز و زرد نیز از نوع ایرانی است. زمان برداشت سیب در این شهرستان  از ۱۵ مهر شروع شده و تا آخر آبان ماه ادامه می یابد.

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *