مقالات

شهرستان میبد در بخش کشاورزی

میبد مرکز شهرستان میبد در شمال استان یزد است.بنابر پاره ای از شواهد میبد به عنوان یکی از نخستین مناطق یکجا نشینی در مرکز ایران به شمار می رود.میبد شهری کویری با جاذبه های تاریخی  فراوان در شمال استان یزد از آن شهرهایی است که آدم را برای سفر کوتاه وسوسه میکند.این شهر که به واسطه زیلو بافی و سفالگری اش به معروفیت جهانی رسیده است.آب و هوای این شهر مانند یزد گرم است و باید در فول خنک سال به این شهر سفر کرد.بهترین زمان سفر به یزد اواسط اسفند ماه تا اواخر اردیبهشت ماه میباشد.

دامداری

دامداری یکی از بخش‌های رایج در شهرستان میبد است. در سال‌های اخیر پرواربندی گوسفند به دلیل سودآوری بالا و ریسک کم، طرفداران بسیاری پیدا کرده و با اقبال عمومی مواجه شده است. از مزیت‌های اقتصادی این کسب و کار می توان به اشتغال زایی در مناطق مختلف، تولید گوشت مرغوب و پشم اشاره نمود. اقلیم و پوشش گیاهی بیابان های حومه شهرستان میبد برای پرورش شتر بسیار مناسب است و در حال حاضر نیز این طرح در حال انجام است که با بازاریابی مناسب برای محصولات تولیدی و سرمایه گذاری در این زمینه می توان به پرورش شتر پرداخت.

باغداری

با توجه به محدودیت منابع آبی در شهرستان میبد و ظرفیت بالای این شهرستان برای احداث باغات پسته، می توان در زمینه گسترش این باغات سرمایه گذاری کرد. در حال حاضر انواع پسته در شهرستان ميبد از نوع فندقي و بادامي كه شامل ارقام كله قوچي، احمدآقايي و……. است. زیتون از دیگر محصولات باغی تولیدی در شهرستان است که قابلیت توسعه دارد. زیتون به موجب مقاومت به کم‌آبی، سازگاری با خاک‌های فقیر و کم بازده و تولید محصول ارزشمند، از نظر اقتصادی حائز اهمیت می‌باشد.

زراعت

بخش زراعت در روند رشد و توسعه اقتصادی نقشهای متعددی بر عهده دارد. کاشت کنجد به دلیل سازگاری محیطی، بازدهی بالا، مفید بودن برای خاک، نیاز به سرمایه اولیه کم و بازاریابی آسان، گزینه شغلی مناسبی است. در زمینه پرورش گیاهان دارویی نیز شهرستان میبد ظرفیت های بالایی دارد. تقاضای مصرف گیاهان دارویی به علت روی گردانی از داروهای شیمیایی و یا حتی استفاده برخی از این محصولات در تولیدات کارخانه‌های بزرگ دارویی همواره رو به افزایش است.

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *