مقالات

شهرستان میناب و کشت  انواع محصولات خارج از فصل

شهرستان میناب یکی از شهرهای استان هرمزگان در جنوب ایران و مرکز شهرستان میناب می باشد. شهر میناب دومین شهر بزرگ هرمزگان و سرزمینی جلگه‌ای است که به‌علت داشتن منابع آب شرب به‌ویژه رودخانه میناب، یکی از قطب‌های کشاورزی هرمزگان است. سکونت در جلگهٔ میناب بیش از ۱۰۰ هزار سال قدمت دارد. بر پایه سرشماری عمومی نفوس و مسکن در سال ۱۳۹۵ جمعیت این شهر ۷۳٬۱۷۰ نفر بوده است. در شهر میناب و سایر مناطق شهرستان میناب، مردم به زبان فارسی گویش مینابی صحبت میکنند.

هرساله حدود بیش از ۱۲ هزار هکتار از اراضی کشاورزی منطقه هشت بندی شهرستان میناب در استان هرمزگان به کشت  انواع محصولات خارج از فصل اختصاص دارد .  خیار سبز، پیاز ، گوجه فرنگی، لوبیا، هندوانه و کلم از مهمترین محصولات خارج از فصل  کشت شده در منطقه هشت بندی است که تاثیر بسزایی در تنظیم بازار محصولات صیفی کشور  دارد. محصول پیاز نیز یکی دیگر  از محصولاتی است ، که سطح قابل توجهی از اراضی این منطقه به آن اختصاص دارد و  این محصول به صورت منظم وارد بازار مصرف می شود.

کلم بهاره هر ساله در دی ماه کشت و در فروردین ماه برداشت آن آغاز می گردد. امسال ۷۰ هکتار از اراضی منطقه هشتبندی شهرستان میناب در استان هرمزگان به کشت کلم اختصاص یافته است. امسال بیش از ۶۳ هزار تن خیار سبز از سطح ۲ هزار و ۱۰۰ هکتار از زمین های کشاورزی این شهرستان برداشت میشود. با وجود تامین محصولات صیفی خارج از فصل در هرمزگان ، کشاورزان هرسال برای فروش وبازاریابی مشکلاتی دارندکه در برخی موارد پس از برداشت و افت قیمت به نشانه اعتراض آنها در مزرعه وحتی در جاده رها می کنند. شهرستان میناب با ۳۰۰ هزار نفر جمعیت در ۹۰ کیلومتری شرق بندرعباس قرار دارد و این شهرستان یکی از قطب های برداشت سبزی و صیفی خارج از فصل در کشور است.

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *