مقالات

شهرستان نظرآباد؛ پررونق در کشاورزی

شهرستان نظرآباد یکی از شهرستان های غربی استان البرز به مرکزیت شهر نظرآباد می باشد.  که از شمال شرق و شرق به شهرستان ساوجبلاغ، از جنوب به شهرستان اشتهارد و از غرب و شمال غرب به استان قزوین محدود می‌گردد.

شهرستان نظرآباد دارای آب و هوای نیمه گرم و خشک می‌باشد. میانگین دمای سالانه این شهرستان 14.2 درجه سانتی گراد  و متوسط بارش سالانه آن 238.04 میلیمتر می باشد.

شهرستان نظرآباد با عملکرد بالای تولید محصولات کشاورزی در واحد سطح به عنوان قطب تولید محصولات کشاورزی در استان البرز شتاخته می شود. خاک سبک و آب فراوان از عوامل تاثیرگذار رونق کشاورزی در این شهرستان می باشد.

پر تولیدترین محصول زراعی این شهرستان گندم و جو است. گندمی که در این شهرستان کشت می شود جز با کیفیت ترین گندم های کشور به شمار می آید .  ذرت علوفه ای و دانه ای ازدیگر محصولاتی هستند که به صورت عمده در این شهرستان تولید می شوند. این محصولات علاوه بر تامین نیاز شهرستان و استان، نیاز استان های تهران و قزوین را نیز رفع می کنند. بیش از ۵۸ درصد سطح زیر کشت گندم استان البرز در شهرستان  نظرآباد است. همچنین ۶۴ درصد سطح زیر کشت جو آبی و ۶۰ درصد سطح زیر کشت ذرت علوفه ای استان البرز مربوط به نظرآباد است.

گلخانه‌هایی که در این شهرستان وجود دارند در زمینه تولید صیفی جاتی مانند خیار، گوجه فرنگی، بادمجان و فلفل دلمه‌ای فعالیت می کنند و علاوه بر تامین نیاز استان، در استان های اطراف نیز بازار فروش مناسبی دارند. گلخانه های این منطقه، علاوه بر تولید صیفی جات، توت فرنگی و گل های زینتی نظیر کاکتوس و درختچه های آپارتمانی نیز پرورش می دهند. توت فرنگی و گل های گلخانه ای تولید شده در این شهرستان، به استان های دیگر ارسال می گردند.

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *