مقالات

شهرستان نقده در حوزه کشاورزی

شهرستان نقده در جنوب استان آذربایجان غربی ایران قرار دارد و مرکز آن شهر نقده است. این شهرستان در دشت سولدوز واقع شده و دشتی حاصل‌خیز است که از شمال به دریاچه ارومیه، از جنوب به شهرستان های پیرانشهر و مهاباد، از شرق به شهرستان میاندوآب و از غرب به شهرستان اشنویه محدود می‌شود. همچنین نقده دارای اقلیم آب و هوایی سرد و اقلیم جغرافیایی کوهستانی است.

باغداری از جمله حوزه هایی است که در شهرستان نقده، در سطح تفریبا وسیعی انجام می شود. عمده محصولات باغی شهرستان سیب و انگورهستند و سالانه چندین هزار تن سیب و انگور در شهرستان نقده تولید می شود.  همچنین آب و هوای شهرستان نقده با کاشت محصولاتی مانند زردآلو، هلو، شلیل، گیلاس و شفت آلو سازگاری دارد.

در زمینه صیفی جات نیز، صیفی جاتی مانند گوجه، خیار و کدو در این شهرستان کشت می شوند.  همچنین تعدادی گلخانه تولید صیفی جات در این شهرستان وجود دارد که سالانه بالغ بر یک هزار و 100 تن انواع مختلف محصولات گلخانه‌ای در این شهرستان تولید می شود.

همچنین شهرستان نقده محصولات متنوعی در حوزه زراعت تولید می کند.  عمده محصولات زراعی در این شهرستان، چغندرقند و گندم است. کلزا نیز از دانه های روغنی است که سطح کشت خوبی را خصوصا در سال 98 در سطح شهرستان نقده به خود اختصاص داده است. محصولات دیگری همچون جو، یونجه، ذرت علوفه ای، کدوی آجیلی، نخود و لوبیا (قرمز و چیتی) نیز در سطح خوبی در این شهرستان کشت می شوند.

در شهرستان نقده برای کشت گیاهان دارویی نیز قابلیت وجود دارد. البته در حال حاضر نیز انواعی از این گیاهان در این شهرستان وجود دارند. که نعناع، کاسنی و گل سرخ از جمله گیاهان دارویی این شهرستان هستند.

 

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *