مقالات

شهرستان نمین دارای توانايی بالا در كشاورزی

شهرستان نمین یکی از شهرستان های شمال غربی استان اردبیل به مرکزیت شهر نمین می باشد. نمین منطقه ای است کوهستانی واقع در حاشیه غربی دریای خزر و ارتفاع آن از سطح دریا 1450 متر می باشد. که  از شرق به استان گیلان ، از شرق و شمال شرق به جمهوری آذربایجان، از جنوب غرب و غرب به شهرستان اردبیل و از شمال غرب به شهرستان مشکین شهر محدود می گردد.

نمین در منطقه کوهستانی قرار دارد و همین باعث شده، آب و هوای نمین نیز کوهستانی و معتدل باشد. هوای نمین در روزهای اولیه بهار، سوز سرمای زمستان را دارد و با نزدیک شدن به تابستان، دمای هوا افزایش می‌یابد.  تابستان نمین هوا مطبوع و معتدل است. با شروع پاییز، دمای هوا کاهش می‌یابد و بارش‌ها شروع می‌شود. پاییز و زمستان نمین سرد و پر بارش است.

کشاورزی

نمين شهری كشاورزی است و به علت آب و هوای مناسب و خاک حاصلخيز توانايی بالايی در كشاورزی دارد.

در رابطه با محصولات باغی، گردو و فندق از جمله میوه‌های خشکی هستند که در این شهرستان تولید می‌شوند، که فندق موجود در شهرستان بیشتر به صورت خودرو است. سیب ، گلابی و میوه‌های هسته‌دار(همچون آلبالو، گیلاس، شلیل، زردآلو، آلو و گوجه سبز) از دیگر محصولات باغی شهرستان نمین هستند.

در بخش زراعت نیز در شهرستان نمین محصولات زراعی متنوعی تولید می‌شود. گندم و جو از جمله محصولات زراعی شهرستان نمین هستند که میزان تولید قابل توجهی دارند. سیب زمینی وحبوباتی همچون نخود، عدس، لوبیا و ماش از دیگر محصولات زراعی شهرستان نمین است .

شهرستان نمین در زمینه کشت گیاهان دارویی نیز استعداد بسیار خوبی دارد . گل همیشه بهار، گل گاوزبان، سیاه دانه، گون، اسطوخودوس، سنبل الطیب، نعنا و کالاندولا از جمله گیاهان دارویی این شهرستان هستند.

شهرستان نمین در زمینه احداث واحدهای گلخانه‌ای، وضعیت مطلوبی دارد. در حال حاضر نیز گلخانه‌هایی در زمینه تولید خیار، گوجه، توت فرنگی و نشاء گیاهان دارویی در این شهرستان وجود دارند.

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *