مقالات

شهرستان نهبندان داراری جایگاه مطلوب در کشاورزی

شهرستان نهبندان یکی از جنوبی ترین شهرستان های استان خراسان جنوبی به مرکزیت شهر نهبندان می باشد. که از شمال به شهرستان بيرجند، از شرق به کشور افغانستان و شهرستان زابل و از جنوب به استان‌ سیستان و بلوچستان و از غرب به كرمان محدود می‌شود.

آب‌وهواي شهرستان نهبندان به علت كمي بارندگي، مجاورت با كوير و اختلاف دما، در قلمرو آب‌وهواي گرم‌وخشك قراردارد. تابستان‌هاي آن گرم و زمستان هاي آن سرد و خشك است. از ويژگي‌هاي آب و هواي اين شهرستان تغييرات درجه حرارت شبانه‌روز و فصول مختلف سال است و ميزان تبخير زياد و چندين برابر مقدار نزولات سالانه مي‌شود.

شهرستان نهبندان‌از‌نظر كشاورزی جايگاه مطلوبی دارد و كشت به روش سنتی صورت می گيرد. نهبندان در دشتی قرار گرفته كه سرتاسر نواحی شرقی، جنوبی و غربی آن را زمين های كشاورزی پوشانده است. كشت اين منطقه آبی است و آب كشاورزی از كاريز و گاه از رودخانه تأمين می شود. سطح زیر کشت محصولات زراعی این شهرستان معادل ۶۷۰۱.۶ هکتار با ميزان توليد ۳۵۵۷۴.۷۳ تن مي باشد كه حدود ۸.۴۵ درصد از سهم توليدات محصولات زراعي خراسان جنوبی را به خود اختصاص داده است . همچنين سطح زير كشت محصولات باغي نهبندان نيز حدود ۲۹۳۳.۳۷ هكتار با ميزان توليد ۳۶۱۴.۸۲ تن مي باشد كه حدود ۳.۶۶ درصد از سهم توليدات محصولات باغي خراسان جنوبی را شامل مي شود.

فرآورده‌های عمده كشاورزی این شهرستان نیز شامل؛ زيره، پنبه، گندم، جو، انار، انگور، توت، انجير، عناب، سيب و زعفران است.

 

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *