مقالات

شهرستان نور آباد و بخش کشاورزی

استان لرستان به دلیل شرایط مساعد آب و هوایی منطقه حاصلخیزی برای کشاورزی می باشد. بیشتر کشاورزی شهرستان نور آباد برای تولید محصولات زراعی است و بیشترین تولیدات گندم، جو، سیب زمینی و نخود هستند. این محصولات به دو صورت دیمی و آبی کشت می شوند.

با توجه به حبوبات تولیدی در شهرستان نور آباد که به صورت خام به فروش می رسند، برای ایجاد واحد های تولید کنسرو حبوبات و پوست کندن نخود و تولید لپه در شهرستان مزیت  هایی وجود دارد؛ زیرا این محصولات در حال حاضر بازار فروش خیلی خوب و در کشور های اطراف نیز خواهان زیادی دارند.بیشتر حبوبات تولید شده در این شهرستان نخود قرمز، سیاه و زرد است که با کیفیتی بالا به بازار عرضه می شود.

یکی از محصولات جدید که  در نور آباد تولید می شود ، دانه های روغنی کلزا است .با توجه به واردات روغن های مایع از دیگر کشورها به صرفه نمیباشد. کشت  دانه های روغنی یکی از مزیت های محصولات این شهرستان میباشد.یکی دیگر از دانهای روغنی تولید دانه های کنجد است که در بهبود ساختمان خاک و افزایش نفوذ پذیری آن نقش موثری داشته و به عنوان یکی از گیاهان مناسب برای تناوب های زراعی در نظر گرفته می شود.

در بین محصولات کشاورزی این استان می توان نام تخمه آفتابگردان را جز لیست محصولاتش بحساب آورد. زیرا این گیاه سازگاری خوبی با محیط دارد و شرایط خاک و آب هوایی خاصی لازم ندارد. همچنین میتوان از این دانه ها برای تولید روغن هم استفاده نمایند. بدلیل مساعد بودن آب و هوا در این شهرستان می توان دست به تولید قارچ های دکمه ای و صدفی زد و این محصولات هم در کارگاه و هم در خانه قابلیت رشد پذیری بالایی دارند.

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *