مقالات

شهرستان نور در بخش کشاورزی

شهرستان نور یک شهرستان در استان مازندران به مرکزیت شهر نور است. این شهرستان از شمال به دریای خزر، متصل است. مردم شهرستان نور به زبان مازندرانی و با گویش کجوری صحبت می‌کنند. نور در گذشته بخشی از شهرستان آمل بوده و با نام سولده شناخته می‌شده است. این شهرستان پس از جدا شدن از آمل دارای سه بخش مرکزی، بلده و چمستان است. کی از شاخص‌های عملکردی در سال۹۹، توصیه به کشت مکانیزه و افزایش سطح کشت مکانیزه از ۳۵۰هکتار به ۵۰۰هکتار، ترویج محصولات سالم و ارگانیک، ترویج کشت ارقام جدید برنج و دانه‌های روغنی برای اولین بار در این شهرستان بود. به منظور حمایت از تولیدکنندگان و کاهش هزینه‌های تولید، ۴هزار و ۲۰۰تُن نهاده دام و طیور یارانه‌ای شامل ۲هزار و ۴۳۰تُن سبوس، ۹۱۵تُن جو، ۷۰۰تُن کنستانتره، ۱۱۵تُن ذرت و ۴۰تُن سویا در این شهرستان توزیع شد.

هوای معتدل و مرطوب این شهر سبب رشد پوشش های گیاهی متنوعی در این منطقه می شود. به گونه ای که ارتفاعات این منطقه پوشیده از بافت های گیاهی مختلفی است. از مهم ترین بافت های گیاهی این منطقه می توان به درختان و گیاهان توسکا، ازگیل، ، گل گاو زبان، خاکشیر، زرشک، کاسنی ، بلوط و افرا اشاره نمود. هوای معتدل و مرطوب این منطقه سبب شد که محصولات کشاورزی شهر نور هم بسیار متنوع باشد که از جمله ی ﺁن ها می توان به انواع برنج، گیلاس، عسل، پرتقال، تمشک، کیوی، نارنگی و هلو اشاره کرد.

شهر نور نیز مانند سایر شهرهای شمالی به تنوع غذاهای محلی خود معروف می باشد. یکی از مهم ترین دلایل تفاوت غذاهای این منطقه از سایر غذاها استفاده از سبزیجات معطر و محلی به همراه گردو است که باعث طعم فوق العاده ولذیذ این غذا ها  است .

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *