مقالات

شهرستان نیر در بخش کشاورزی

شهرستان نیر یکی از شهرستان های جنوبی استان اردبیل به مرکزیت شهر نیر می باشد. که این شهرستان از غرب با استان آذربایجان شرقی، از جنوب با شهرستان کوثر و استان آذربایجان شرقی، از شرق با شهرستان اردبيل و از طرف شمال با شهرستان سرعین همسایه مي‌باشد.

ارتفاعات كوه سبلان درقسمت شمال وغرب شهرستان نير قرار دارد که با ایجاد پستي وبلندي هاي زياد باعث ایجاد چهره کوهستانی در این منطقه شده است. که از این رو این شهرستان درزمستان آب وهواي سرد ودرتابستان آب وهواي نسبتاً معتدلي را دارا مي باشد و بلندترين كوه هاي آن چال داغي وسوغاتلي داغ مي باشد. میزان بارندگي متوسط در این منطقه نیز 350 ميليمتر درسال مي باشد.

شهرستان نير باتوجه به وضع كوهستاني وآب وهواي سرد درزمستان وآب وهواي معتدل درتابستان شرايط اجتماعي و تاريخي وفرهنگي ، داراي استعدادها وتنگناهاي اقتصادي مخصوص خودش مي باشد.  که از این رو مهمترين بخش هاي اقتصادي این منطقه شامل کشاورزی ودامداري می باشد.  شهرستان نیر  47590 هكتار اراضی کشاورزی دارد که شامل 39393 هكتار اراضي ديم و8197  هكتار اراضي آبي و 257 هكتار باغات می باشد.

سیب زمینی یکی از محصولات مهم شهرستان نیر بوده که به نوعی قطب تولید محصول در استان اردبیل نیز می‌باشد. کشت و زراعت گندم و جو نیز در این شهرستان رونق بسیاری دارد و از جمله محصولات استراتژیک این منطقه به حساب می‌آیند.

شهرستان نیر به دلیل داشتن شرایط آب و هوایی مناسب براي کشت محصولات سردسیري، از جایگاه ممتازي براي تولید سیب برخوردار است و  محصول سیب از عمده تولیدات باغی شهرستان است.

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *