مقالات

شهرستان نیشابور؛ بزرگترین تولیدکننده محصولات کشاورزی

شهرستان نیشابور یکی از شهرستان های شمالی استان خراسان رضوی به مرکزیت شهر نیشابور می باشد. که  از شمال با شهرستان قوچان، از شرق با چناران، بینالود و مشهد، از جنوب با تربت حیدریه و کاشمر، از غرب با سبزوار وفیروزه و از شمال غرب با فاروج از استان خراسان شمالی مرتبط است.

شهرستان نيشابور جزو اقليم فلات مركزي و نيمه بياباني است ؛ یعنی در زمستان نسبتاً سرد و در تابستان معتدل می باشد.  در اين اقليم كه بيش‎ترِ شرايط مناطق نيمه استوايي را دارد ، در اثر وزش بادهاي مهاجر كه به طرف استوا در حركت هستند ، هوا بسيار خنك است . آب‏وهواي نيشابور، نسبت به پستي وبلندي مناطق‏شمالي وجنوبي آن‏متفاوت است؛ دركوهستان‎هاي شمالي وجنوبي ، معتدل مايل به سرد و در جلگه‎ي مركزي، معتدل است و از نظر ميزان بارندگي جزو نواحي خشك محسوب‎مي‎گردد .

کشاورزی

بخش کشاورزی در شهرستان نیشابور یکی از بزرگترین و مهمترین تولیدکنندگان محصولات کشاورزی در استان خراسان رضوی می باشد. از ۸۳ نوع محصول تولیدی استان خراسان رضوی ۷۶ نوع آن در نیشابور کشت می‌گردد و این شهرستان در تولید ۴۷ محصول رتبه اول تا سوم استان را دارا می‌باشد.

کل سطح زیرکشت اراضی زراعی، باغی و آیش شهرستان نیشابور، در حدود ۱۳۵ هزار هکتار است. که از این مقدار ۱۰۲ هزار هکتار آن به کشت محصولات زراعی عمده‌ای مانند سیب‌زمینی، پیاز، گوجه فرنگی، انواع سبزی و گیاهان علوفه‌ای نظیر یونجه، شبدر، ذرت و محصولات دیگری همچون زیره، هندوانه، خاکشیر و به طور کلی ۴۲ محصول اختصاص یافته‌است. شهرستان نیشابور سالانه در حدود ۴۴۵ هزار تن تولیدات زراعی دارد.

محصولات باغی نیز از سطحی در حدود ۱۲ هزار هکتار به صورت دیم و آبی با تنوع ۳۲ نوع محصول به دست می‌آید. که عمده‌ترین این محصولات: انار، انجیر، هلو، سیب، گلابی، گیلاس و دیگر میوه‌ها مانند عناب، توت، گل و گیاه زینتی، زعفران، بادام، گردو و فندق می‌باشد. که در مجموع در حدود ۵۲ هزار تن در سال می‌رسد.

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *